Схеми збагачення вугілля у важких суспензіях

Схеми збагачення вугілля у важких суспензіях

Важкосередовищну сепарацію використовують для збагачення крупних класів вугілля, антрацитів дуже важкої, важкої і середньої збагачуваності, усіх категорій збагачуваності при вмісті класу +13 мм у гірничій масі понад 20 %, а також для вугілля легкої збагачуваності при вмісті породних фракцій понад 30 %.

Збагачення у важкосередовищних сепараторах

Технологічні схеми збагачення крупних машинних класів вугілля в магнетитовій суспензії поділяють за кількістю стадій збагачення, кінцевих продуктів і призначенням . Схема збагачення за одну стадію з виділенням двох кінцевих продуктів (концентрату і відходів) призначена для механізованого відділення породи на шахтних установках, збагачення енергетичного вугілля і антрацитів, а також для збагачення коксівного вугілля легкої збагачуваності (рис. 1).

При необхідності роздільного збагачення двох машинних класів (наприклад, 6 — 25 і 25 — 200 мм) доцільно використовувати сепаратор СКВД-32, ванна якого в подовжньому напрямку розділена на два відділення.

Схема збагачення в дві стадії з виділенням трьох кінцевих про-дуктів (концентрату, промпродукту і відходів) застосовується для ко-ксівного вугілля середньої і важкої збагачуваності. Основний і найбільш економічний варіант — виділення в першій стадії сепарації концентрату (рис. 2); другий варіант — виділення в першій стадії відходів застосовується при їхньому високому виході (понад 50 %) і наявності порід, що розмокають у рідині (рис. 3).

Робоча суспензія високої і низької густини подається у відповідні сепаратори для створення транспортного і висхідного потоків.

Відділення суспензії і відмивка обважнювача здійснюються за загальноприйнятою схемою.

Технологічні схеми на рис. 2 і 3 аналогічні, але при застосуванні другої схеми (виділення в першій стадії відходів) між першою і другою стадіями сепарації необхідно передбачити операцію відділення суспензії більшої густини від суміші концентрату і промпродукту, які спрямовуються в другу стадію, де й розділяються в суспензії меншої густини.

Збагачення у важкосередовищних гідроциклонах

Збагачення у важкосередовищних гідроциклонах застосовується при переробці дрібних класів коксівного вугілля й антрацитів дуже важкої і важкої збагачуваності, а при підвищених вимогах до якості концентрату — середньої збагачуваності. Важкосередовищні гідроциклони можуть використовуватися також для перезбагачення промпродукту і грубозернистого шламу.

Технологічні схеми важкосередовищних гідроциклонних комплексів для збагачення дрібного вугілля так само, як і схеми збага-чення крупних класів, відрізняються за кількістю стадій розділення, продуктів збагачення і своїм призначенням. Технологічні схеми збагачення в гідроциклонах більш складні порівняно зі схемами збагачення в сепараторах, тому що потребують створення напорів на вході в апарат, більших у 3–4 рази витрат суспензії і більш складної системи регенерації суспензії у зв'язку зі значним шламоутворенням у гідроциклоні.

До якості машинного класу, що надходить на збагачення в гідроциклони, висуваються підвищені вимоги і насамперед щодо вмісту шламів. Знешламлення крупного класу здійснюється за класом 13 (25) мм, дрібного — за класом 0,5 мм.

Схема збагачення за одну стадію у двопродуктовому важкосередовищному гідроциклоні з одержанням двох кінцевих продуктів (концентрату і відходів), яка призначена для збагачення дрібного енергетичного вугілля й антрацитів крупністю 0,5–13 (25) мм, наведена на рис. 4.

Схема збагачення за одну стадію у трипродуктовому каскадному гідроциклоні з одержанням трьох кінцевих продуктів (концентрату, промпродукту, відходів), одержанням у першій секції апарата концентрату, у другій промпродукту і відходів (рис. 5) призначена для збагачення дрібного коксівного вугілля крупністю 0,5–13 (25) мм, перезбагачення промпродукту відсадки дрібного машинного класу 0,5–13 мм, а також для збагачення коксівного вугілля одного машинного класу 0,5–40 мм (при порівняно невеликому виході класу +40 мм).

При роздільній регенерації некондиційної суспензії межа збагачення за крупністю в гідроциклонах зменшується з 0,5 до 0,2 мм.

Крім того, на практиці встановлено, що показники розділення шламу (до 0,2 мм) у гідроциклонах залежать від верхньої межі крупності машинного класу, до складу якого входить шлам.

Так, ефективність збагачення шламів у складі класу 0–6 мм вища, ніж у складі класу 0–40 мм. Тому при збагаченні у важкосередовищних гідроциклонах вугілля зі шламом необхідно впровадити технологію збагачення вузького машинного класу.

Див. також

Література

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Східний видавничий дім, 2013. — Т. 3 : С  Я. — 644 с.
  • Смирнов В. О., Білецький В. С. Гравітаційні процеси збагачення корисних копалин. Навчальний посібник. — Донецьк: Східний видавничий дім, — 2005. — 300 с.
  • Смирнов В. О., Сергєєв П. В., Білецький В. С. Технологія збагачення вугілля. Навчальний посібник. — Донецьк: Східний видавничий дім, — 2011. — 476 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.