Сьоїн-дзукурі

Сьоїн-дзукурі (яп. 書院造り, しょいんづくり, «кабінетний стиль») — стиль оформлення житлових споруд, особливо кімнат японських самураїв 15 16 століття періоду Муроматі. Походить від стилю оформлення робочих кабінетів дзенівських монахів.

«Кабінетний стиль» оформленя японської кімнати

Особливістю стилю є наявність у кімнаті ніші, заглиблення у стіні, що називається «токонома» (床の間), паралельних полиць «тіґаї-дана» (違い棚), що розміщуються по сусідству, підвіконня поруч з нішею і вікна з паперовими віконницями (付け書院).

Найстарішим зразком цього стилю, що зберігся до сьогодні, вважається кімната Східного храму монастиря Ґінкакудзі, яка служила робочим кабінетом сьоґуна Асікаґи Йосімаси.

Сьогодні більшість японських традиційних кімнат оформлюються у «кабінетному стиль». Він є обов'язковим для чайних, в яких проводять чайну церемонію.

Див. також

Джерела та література

  • Рубель В. А. Японська цивілізація: традиційне суспільство і державність. К. : «Аквілон-Прес», 1997. — 256 с. — ISBN 966-7209-05-9.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.