Сільвія (співачка)

Сільвія Дечева Младенова (болг. Силвия Дечева Младенова; нар. 1 квітня 1978, Раднево, Старозагорська область, Болгарія), більш відома як Сільвія[1] (болг. Силвия) — болгарська поп-фолк-співачка.

Сільвія
Основна інформація
Дата народження 1 квітня 1978(1978-04-01) (43 роки)
Місце народження Раднево, Старозагорська область, Болгарія
Роки активності 1996 — тепер. час
Громадянство Болгарія
Професії співачка
Співацький голос мецо-сопрано
Жанри chalgad

Життєпис

Ранні роки

Сільвія народилася 1 квітня 1978 в Раднево. Закінчила школу імені Гео Мілева. У світ музики потрапила за підтримки своєї матері: та допомогла їй влаштуватися в оркестрі міста Раднево, яким керував Минчо Атанасов, директор будинку культури в тому ж місті і один з найвідоміших болгарських продюсерів, який на той час також продюсував співачку Десіславу Доневу. Десіслава вітала появу нової співачки в оркестрі, і незабаром Сільвія і Десіслава потоваришували. Після розпаду оркестру вони почали сольні кар'єри: Атанасов став особистим продюсером Сільвії, допомагаючи їй брати участь не тільки в записі сольних альбомів та організації концертів, але також і озвучення та дубляж відеокліпів. Сама Сільвія називає Атанасова своїм другим батьком.[2]

1998—2000 роки: початок кар'єри

У 1998 році вона випустила свій перший альбом «Страхотна дружина»; в тому ж році з'явився і другий альбом «Дамата в червено», що вийшов на відеокасетах і приніс співачці неймовірну славу. Але справжня слава прийшла в 1999 році, коли вийшов третій альбом «Среща з Казанова» з хітами «Просякиня», «Сбогом любов» і «На тобі, мамо» (у запису пісні брала участь і її сестра), а в кліпі на пісню «Хубава» Сільвія і зовсім знімалася оголеною у ванній з пелюстками троянд. У 2000 році виходить четвертий альбом «Аз, Силвия», перша пісня з якого «Апетитна хапка» стає фактичної візитною карткою співачки.

На Фракійському фестивалі фолк-музики в 2000 році перемогу здобула пісня з того ж альбому «Хей, ревнивецо»; популярними були пісні «Бяла магия», «Не съди ме без вина», «Зная как», «Защо ли те срещнах» и «Като светец».

2001—2006 роки: перерви у творчості

Сільвія незабаром бере перерву і випускає збірку своїх найкращих хітів під провокаційною назвою «Грешница» (укр. — «Грішниця»), куди увійшли пісні з участю квартету «Славей» і в дуеті з Нончо Воденічаровим, головою міста Раднево. До альбому увійшли відразу п'ять дисків. Для свого ефектного повернення на сцену Сільвія, натуральна брюнетка навіть пофарбувалася в блондинку, однак через кілька місяців знову стала брюнеткою. Після народження дочки Ізабель вона знову призупинила кар'єру, вирішивши присвятити час своїм близьким. Проблеми в сім'ї були дуже сильними: Сільвія переживала розлучення. І лише турбота про дочку допомагала співачці тримати себе в руках.

У 2006 році Сільвія повертається на сцену, виступаючи з Нончо Воденічаровим на розігріві у співачки Калії. У травні виходить її сьомий альбом «Та мо желаеш» з синглом «Забрави мо», однак після чергової серії перемог у конкурсах та потраплянь в хіт-паради Сільвія знову йде зі сцени, повернувшись через рік і два місяці з синглом «Водка» (укр. — «Горілка»), який довелося випускати під цензурною назвою «Изкушение». Відеокліп заборонили показувати на телеканалі «Планета» з причини пропаганди алкоголю, що викликало обурення у прихильників співачки. Їх колективний лист не переконало керівництво телеканалу допустити до показу кліп. Цензура фактично змусила людей думати, що Сільвія припинила свою кар'єру, оскільки довгий час не випускала нові пісні та кліпи. Сільвія вирішує зняти кліпи на пісні «Непростимо» і «Лъжа», щоб нагадати шанувальникам про себе, а також записує з Мінчо Атанасовим пісню «Я дойди, лібе», руйнуючи все чутки про заборону до трансляції на телебаченні своїх пісень.[1]

2007 — нині: повернення

У 2007 році Сільвія реалізує кліп «Без привілеї», повертаючись з ентузіазмом до роботи. У січні 2007 року вийшла DVD-збірка з 19 кращими відеокліпами Сільвії і фрагмент концерту на фестивалі «Фракія Фолк», а незабаром вона записує альбом «Закъсняла прошка», на якому вперше звучать пісні македонською мовою.

До хіт-парадів потрапляє пісня «Ти мо подлудяваш» в денс-стилі, яка часто звучить на дискотеках. У вересні 2007 року Сільвія перемогла на фестивалі «Пірін Фолк» з головною піснею нового альбому «Закъсняла прошка» і навіть стає почесною громадянкою міста Раднево за свої заслуги (Сільвія і Минчо активно допомагали дитячому садку і школі міста Раднево). Критики стверджували, що Сільвія змінилася за минулий час і зробила ставку на новий сучасний репертуар в стилі поп-фолк.

Продовжуючи записувати дуети з Атанасовим, знімаючи відеокліпи і видаючи їх на DVD, Сільвія записує пісні «Наздраве» і «Завръщане», знімаючи на них кліпи, а з піснею «Лудница в душата» виступає у новорічному концерті на телеканалі Планета. У 2008 році вона видає новий альбом «Вліз в добору», куди увійшли ті самі пісні.[2] Наступний альбом, «Българка», вийшов лише 5 років тому — у 2013 році.

Родина

Мати Сільвії — Живка Канева — допомогла своїй донці почати музичну кар'єру. У Сільвії також є сестра, яка молодша на два роки. Сільвія була одружена, але розлучилася: є дочка Ізабель (народилася 9 серпня 2003).[1]

Дискографія

Альбоми

  1. 1997 Страхотна жена / Великая женщина
  2. 1998 Дамата в червено / Леди в красном
  3. 1999 Среща с Казанова / Встреча с Казановой
  4. 2000 Аз, Силвия / Я, Сильвия
  5. 2002 Грешница / Грешник
  6. 2006 Да ме желаеш / Хочешь меня
  7. 2007 Закъсняла прошка / Запоздалое Прощание
  8. 2008 Влез в отбора / Введи в команду
  9. 2013 Българка / Болгарская

Збірники

  1. 2001 Балади / Балади
  2. 2013 Златните хитове на Силвия / Золоті хіти Сільвії

Відео і DVD-релізи

  • Дамата в червено (1999)
  • Silvia Best Video Selection (2007)
  • Закъсняла прошка (2008)

Досягнення

  • 1998: спеціальний приз на фестивалі «Нов Фолк» від «Арт Рок Център»
  • 2000: другий приз журі фестивалю «Фракія Фолк» (пісня «Гей, ревнивецо»)
  • 2007: переможниця в категорії авторської македонської пісні на фестивалі «Пірін Фолк» (пісня «Закъсняла прошка»)
  • 2007: почесна громадянка міста Раднево[1]

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.