Січко Валентина Степанівна

Валентина Степанівна Січко (нар. 31 липня 1948, м. Василівка Запорізької області) українська бандуристка, заслужений працівник культури України, Відмінник освіти України, член Національної Спілки Кобзарів України, Миколаїв, Завідувач кафедри кобзарознавства Миколаївського муніципального колегіуму імені В.Д.Чайки.

Січко Валентина Степанівна
Народилася 31 липня 1948(1948-07-31) (73 роки)
м. Василівка Запорізької області
Громадянство  СРСР Україна
Місце проживання Миколаїв
Alma mater Миколаївський державний педагогічний інститут
Посада Завідувач кафедри кобзарознавства Миколаївського муніципального колегіуму імені В.Д.Чайки
У шлюбі з Січко Сергій Михайлович
Нагороди

Життєпис

Першим вчителем та наставником гри на бандурі була бандуристка з Полтавщини Лідія Афанасіївна Цикура (Артюх) Василівської ДМШ Запорізької області. В 1974 закінчила Миколаївський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Вчитель музики». З бандурою за направленням працювала вчителем музики в СШ Асканія-Нова Херсонської області. У 1976 — викладач класу бандури у Миколаївському культосвітньому училищі. У 1978 в Миколаївському міському палаці піонерів заснувала єдину на Миколаївщині зразкову капелу бандуристів «Україночка» — дипломанта міжнародного молодіжного фольклорного фестивалю в Болгарії «Орбіта», якою і зараз керує її учениця. У 1991 Січко В. С. створила хлопячий гурт «Кобзарики», який переріс у народну бузьку юнацьку капелу бандуристів «Кобзарський передзвін», лауреата Всеукраїнських фестивалів та всесвітнього форуму козацьких мистецтв. З 1992 працює в Миколаївському муніципальному колегіумі (ММК) на посаді художнього керівника народної бузької юнацької капели «Кобзарський передзвін», де виявила себе кваліфікованим фахівцем та активним організатором щорічних літніх кобзарських таборів на березі Чорного моря (Рибаківка, Очаків), багаторазових подорожей по Україні, зокрема в Струсівську народну капелу бандуристів, Переяславський музей кобзарства, в Національну капелу бандуристів ім. П. Майбороди. За створення міцного дитячого кобзарського руху та збагачення історії кобзарського мистецтва на Миколаївщині була нагороджена грамотами Міністерства освіти та науки України, Міністерства культури і мистецтв України.

Значною справою Січко В. С. є створення єдиної в Україні оригінальної за структурою та змістом школи «Кобзарська наука», яка допомагає відтворювати предківські традиції кобзарського мистецтва, виховувати любов до історії українського народу, його коріння. Як голова обласного осередку Національної спілки кобзарів України веде велику культурно-просвітницьку роботу. У 1998 та 2000 з її особистої ініціативи педколективом ММК та Національною спілкою кобзарів України були проведені І та ІІ фестивалі кобзарського мистецтва Півдня України «Під срібний дзвін бандури», а в травні 2003 — разом з Обласним управлінням культури і туризму І Всеукраїнський молодіжний кобзарський фестиваль «Під срібний дзвін бандур», в якому взяла участь Національна державна Заслужена капела бандуристів України. Як керівник кафедри кобзарознавства колегіуму бере активну участь у проведенні на базі ММК Всеукраїнського експерименту за темою: «Формування національної самосвідомості учнів на традиціях кобзарського мистецтва». В 2006 у складі авторського колективу педагогів ММК за велику роботу з формування національної свідомості учня на традиціях кобзарського мистецтва, високий рівень виконавської майстерності бузької юнацької капели Січко В. С. стала лауреатом обласної премії ім. М.Аркаса за напрямком «Народна творчість і художня самодіяльність»

Джерело

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.