Таволга верболиста

Таволга верболиста (Spiraea salicifolia) — вид квіткових рослин родини розові (Rosaceae).

Таволга верболиста
Таволга верболиста
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Розоцвіті (Rosales)
Родина: Трояндові (Rosaceae)
Рід: Таволга (Spiraea)
Вид:
Таволга верболиста (S. salicifolia)
Біноміальна назва
Spiraea salicifolia
L., 1753
Синоніми

Spiraea virgata Rafin.
Spiraea undulata

Опис

Це чагарник висотою до 1,5 м, з буро-жовтими гілками. Листки ланцетні, великі, іноді двопильчасті, голі або знизу по головній жилці опушені, завдовжки до 7-11 см. Квітки рожеві, в пухнастих волотях. Цвіте в червні-липні.

Поширення

Вид росте в Західному і Східному Сибіру, на Далекому Сході. В Україні росте в Карпатах та Придніпров'ї. Росте по берегах річок, на заплавних луках, болотах, у заболочених лісах.

Значення

Медонос. Декоративна рослина. З лікувальною метою використовуються коріння, кора (гілок), листя, гілки. У гілках виявлені алкалоїди, кумарини, дубильні речовини, флавоноїди. Листя містять алкалоїди, ціаногенні з'єднання: ціаноглікозиди; фенолкарбонові кислоти та їх похідні: флавоноїди: гіперозид, ціанідин. У квітках виявлено ціаногенні з'єднання: ціаноглікозіди; флавоноїди: гіперозид, діпентозид кверцетину. Корені, кора (гілок), листя у вигляді відварів і настоїв в тибетській медицині використовуються при шлунково-кишкових захворюваннях, ревматизмі, гельмінтозах, гінекологічних захворюваннях. Відвар гілок володіє антибактеріальними властивостями і вживається при проносах. Відвар і настій листя в монгольській медицині застосовується при проносах і укусах змій, молоді гілки використовуються для приготування салатів.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.