Танна
Танна̀ (фр. Tannat) — насичений танінний червоний сорт винограду, підвид виду Виноград культурний (Vitis vinifera).
![](../I/Tannat_raisin.jpg.webp)
Походження
Сорт походить з південного заходу Франції, з регіону Мадіран, де він є знаковим для місцевих вин.
Розповсюдження
Основною і традиційною зоною культивації Танна є Мадіран. В межах Європи сорт також можна знайти у інших французьких регіонах з сильним баскським впливом — Ірулегюї, Турзан і Беарн, а також в невеликих кількостях в Італії та Іспанії. У 19 сторіччі баскські переселенці перевезли Танна до Уругваю, де він зараз вважається «національним сортом».
Площі виноградників Танна у Франції досить невеликі (близько 2300 га) та постійно скорочуються, оскільки споживачі віддають перевагу більш «фруктовим» винам на основі Мерло, Сіра та іншим.
Натомість, Танна швидко поширюється у Південній Америці, де він стає помітним у Бразилії, Аргентині та Чилі.[1]
Стилі вина
![](../I/Montus_Cuv%C3%A9e_Prestige_1998.jpg.webp)
Танна — дуже темний, насичений сорт за високим вмістом жорстких танінів. Вина з чистого Танна мають темний рубіновий колір, середню кислотність, жорсткі таніни та доволі високий вміст алкоголю. Для пом'якшення цих характеристик винороби Франції змішують Танна з Каберне Совіньйон, Каберне Фран та з іншими місцевим сортами. В Уругваї для тих же цілей вживають Піно Нуар і Мерло. Також використовується технологія мікрооксидації. Уругвайським винам з Танна властиві більш м'які таніни та більш насичені фруктові аромати.
З Танна у Франції виготовляють невелику кількість рожевого вина. Для цього у винарні проводять дуже швидку фільтрацію мусту аби мінімізувати контакт соку з шкірою ягід. Уругвайські виробники використовують сорт для широкого спектра вин від рожевих до кріплених.
Завдяки танінам Танна здатні до витримки протягом багатьох років.
Смакові та ароматичні характеристики:
Кулінарні комбінації
Танінний Танна добре пасує до страв зі смаженого м'яса.
Примітки
- Jancis Robinson, ed. (2006). «Brazil». Oxford Companion to Wine (Third ed.). Oxford: Oxford University Press. pp. 102—103. ISBN 0-19-860990-6.
Література
- The Sotheby's Wine Encyclopedia, Tom Stevenson, ISBN 978-0751337402
- Vines for wines, George Kerridge and Angela Gackle, ISBN 0-643-09066-5
- The Oxford Companion to Wine, Jancis Robinson, ISBN 978-0198609902