Танталовий конденсатор
Танталовий конденсатор — це конденсатор, що використовує властивість танталу утворювати міцну та щільну оксидну плівку на поверхні, пасивний електронний компонент електронної схеми.
Принцип
В електролітичних конденсаторах використовуються хімічні властивості деяких спеціальних металів, які історично називали клапанами, які можуть утворювати ізолювальний оксидний шар. Тантал обраний в якості основного матеріалу для таких конденсаторів. Танталові конденсатори використовують властивість танталу утворювати міцну та щільну оксидну плівку на поверхні.
Конструкція
Конструкція не відрізняється від класичного конденсатора, та скадається з двох електродів (анод та катод), шару діалектрику та електроліту. Віддмінність полягає в застосуванні танталу для виготовлення аноду, що дозволяє накопичувати значний електричний заряд[1]. Також до особливостей шару діалектира відносять те, він має мікроскопічну товщину та утворюється шаром оксиду на активній поверхні анода, який роблять з танталу[2].
Анод
Анод в танталовому конденсаторі яляє собою пористу гранульовану структуру, яка виготовлена з пресованого танталового порошку високого ступеня очищення[3].
Типи корпусів
Танталові конденсатори виготовляються у трьох різних типах корпусів[4][5]:
- SMD для поверхневого монтажу, 80 % усіх танталових конденсаторів;
- Вивідні (DIP) для навісного монтажу;
- Осьові танталові конденсатори;
Особливості використання
У танталових конденсаторах, при експлуатації, менші фільтрувальні властивості у порівнянні з керамічними кондесаторами. Це явище особливо характерно для високих частот[6].
Використання
Танталові конденсатори викоритсовуються в електронній промисловості, як електронні компоненти.
Примітки
- Танталовые конденсаторы. electric-tolk.ru (рос.). Онлайн-журнал "Толковый электрик". Процитовано 1 березня 2021.
- Рентюк В. (2017). Электролитические конденсаторы: традиционные или полимерные — вот в чем вопрос. electroinfo.net (рос.). Копоненты и технологии №9, 2017. Процитовано 1 березня 2021.
- Танталовые конденсаторы: особенности применения. compel.ru (рос.). АО КОМПЭЛ. 18 марта 2014. Процитовано 1 березня 2021.
- Танталові конденсатори. tehnukrwiki.ru/ (укр.). TehnUkrWiki. Процитовано 2 березня 2021.
- J. Gill. Basic Tantalum Capacitor Technology. avx.com (англ.). AVX Ltd., Tantalum DivisionPaignton, England. Процитовано 2 березня 2021.
- Скрипников А. (2011). Керамические конденсаторы: выход из танталового кризиса (рос.). Компоненты и технологии. №15. Процитовано 2 березня 2021.
Див. також
Література
- О. Танталовый конденсатор: заяв. пат. 802905800A. — 1985.
- Б., Горбунов Н. Танталовые конденсаторы-проблемы и перспективы //Электроника: наука, технология, бизнес. — 2008. — №. 7. — С. 54-57.