Тарпан Руслан

Тарпан Руслан Серафимович — одеський підприємець, депутат Одеської міської ради кількох скликань, засновник групи компаній «Інкор», ініціатор і меценат відновлення Катерининської площі в Одесі.

Тарпан Руслан
Народився 14 серпня 1971(1971-08-14) (50 років)
Одеса, Українська РСР, СРСР
Країна  Україна
 СРСР
Діяльність бізнесмен, меценат, підприємець
Alma mater Одеський національний економічний університет

Біографія

Народився 14 серпня 1971 року в Одесі.

Навчався в загальноосвітній школі №38.

З відзнакою закінчив Одеський інститут народного господарства за спеціальністю «Економіст з праці».

У 1997 році - захистив кандидатську дисертацію «Управління діяльністю будівельної організації як об'єкта інвестування».

У 1990 році обраний депутатом Київської районної ради м Одеса.

З 1993 року працює на керівних посадах в будівельних організаціях міста.

З 1994 року - депутат Одеської міської ради кількох скликань.

У 1997 році - заснував інвестиційно-будівельний холдинг «Інкор-груп».

Одружений, виховує трьох дітей.

Діяльність

У 2003—2004 рр. компанія «Інкор» провела реконструкцію одного з найстаріших ринків міста - «Старокінний». Територія ринку була розширена. При цьому вперше в історії міста 220 сімей одеситів, які проживають в старих аварійних будинках, розташованих навколо «Старокінного», отримали житло за кошти інвестора. При реконструкції збережено унікальний великий ринок «Старокінний».

У 2010 р Руслан Тарпан став активним лобістом відновлення муніципальної програми по збереженню історичного центру Одеси. В рамках програми відреставровано історичні будинки, загальною площею фасадів 39 тис. кв. метрів. Разом з фасадами відновлені покрівлі та перекриття будівель. Серед відновлених будівель - будинок Бабеля, та інші.

Готель у стилі модерн «Велика Московська» (1904 г.) був реконструйований до 170-річчя архітектора Льва Влодека в максимально автентичному вигляді. Робота в віденських і Одеських архівах велася протягом багатьох місяців. В результаті на загальній площі реконструкції 7,5 тис. кв. метрів була відтворена 21 тисяча ліпних елементів.[1]

У 2007 році на особисті кошти сім'ї Р. Тарпана був здійснений меценатський проект по відновленню історичної спадщини міста: відтворений пам'ятник «Засновникам Одеси» на Катерининській площі.

В архівах Санкт-Петербурга і Одеси знайшли оригінали документів проекту будівництва монумента, датовані 1893—1899 рр. Протягом дев'яти місяців проведено роботи по відтворенню центральної фігури пам'ятника. У них взяли участь історики, вчені одеських вузів, скульптори та інженери. Подія неоднозначно сприймалася громадськістю - відкриття монумента переносилося через акції противників відтворення монумента. Також було проведено благоустрій, освітлення та озеленення площі[2].

Катерининська площа, чий архітектурний ансамбль, разом з пам'ятником «Одеса-порт», в 1901 році отримав Золоту медаль на Всесвітній виставці в Парижі, знову стала візитною карткою міста.

Руслан Тарпан став ініціатором і двигуном проекту комплексної реконструкції найстарішого медичного закладу міста - «Міської інфекційної лікарні». У 2001 р були капітально відремонтовані корпуси дитячого та реанімаційного відділення на 160 ліжок. У 2006 р повністю відтворена з руїн бактеріологічна лабораторія інфекційної лікарні. Була побудована нова котельня, пральня та інші елементи інфраструктури лікарні. У 2015 р. Президент Петро Порошенко брав участь у відкритті спеціального боксованого корпусу на 40 місць - він зроблений так, що виключається можливість внутрішньо лікарняного інфікування [3][4][5][6].

Інфраструктурний проект «Глибоководний випуск стічних вод» компанії «Інкор» вирішує проблему неблагополучного екологічного стану одеської затоки, Хаджибейського лиману і збільшеного за останні десятиліття навантаження на зливну та господарсько-побутову каналізацію центральної і Північної частини міста.

За існуючим чинним законодавством (СаНПиН №4631-88 «Санітарні правила і норми охорони прибережних вод морів від забруднення в місцях водокористування», скидання стічних вод не може здійснюватися ближче, ніж за 2 морські милі (3 704 м). Зараз госппобутові стоки з СБО «Північна» в порушення діючих норм СанПіН скидаються на відстані 300 м від берега в море.

Проекти такого масштабу не реалізовувалися раніше в Україні. При цьому практика глибоководних випусків підтверджена їх успішним функціонуванням в м Брайтон (Велика Британія), Гдиня (Польща), Біоград-на-Мору (Хорватія), Тетаун (Марокко), Т'Баркат (Мальта), Інверклайд (Шотландія) та ін[7].


Нагороди, звання, заслуги

У 2015, 2016 роках лауреат рейтингу «Сто впливових одеситів» благодійного фонду «Журналісти за демократію».[8][9]

Посилання

  1. Реконструкция «Большой Московской» возобновилась: на крышу отеля взлетели грифоны.
  2. Памятник Екатерине в Одессе откроют в субботу.
  3. Новый дом Руссова и больница XXI века. Что будет с одесскими памятниками архитектуры.
  4. Президент и министр открыли новый корпус Одесской инфекционной больницы (ФОТО).
  5. В Одессе презентовали проект реконструкции городской инфекционной больницы. Теперь она будет социальной.
  6. Екатерининскую площадь в Одессе завершат реконструировать в конце октября.
  7. pipelife. Lengste rørslep noensinne gjennom Bosporos. www.pipelife.no (норв.). Процитовано 14 лютого 2019.
  8. В рейтинге «100 влиятельных одесситов» первые места разделили политики, бизнесмены и силовики - ИА «Одесса-медиа». odessamedia.net (рос.). Процитовано 11 лютого 2019.
  9. «100 влиятельных одесситов» - ИА «Одесса-Медиа». odessamedia.net (рос.). Процитовано 11 лютого 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.