Тархун (напій)

«Тарху́н» (груз. ტარხუნა) — солодкий безалкогольний газований напій зеленого кольору, що поширений в Україні та сусідніх країнах. Виготовляється з води, лимонної кислоти, цукру і екстракту естрагону.

Тархун

Винайдений в 1887 році тифліським аптекарем Митрофаном Лагідзе,[1] який здогадався додавати в газовану воду з натуральними сиропами власного виробництва пахучий екстракт кавказького естрагону — тархуну. До Першої Світової війни води Лагідзе не раз отримували золоті медалі на міжнародних виставках.

У радянські часи в цей напій додавали зелений барвник. Але в наш час[коли?] даний барвник підозрюють у шкідливості здоров'ю і тому нинішні виробники відмовилися від нього. На сьогоднішній день справжній тархун роблять, застосовуючи світло-жовтий E102 і синій E133 барвники.

Вперше в масовий продаж в СРСР поступив в 1981 році. Дослідна партія продавалась на території Головного ботанічного саду АН СРСР в стандартних пляшках ємністю 0,33 л. У подальшому його рецептура була передана підприємствам харчової промисловості, і починаючи з 1983 року «Тархун» став продаватися у багатьох республіках СРСР і адміністративних регіонах РСФСР.

Примітки

  1. История бренда Архівовано 18 травня 2015 у Wayback Machine., ЗАО "Тихвинский Лимонадный Завод - "Воды Лагидзе"
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.