Тед Нельсон

Теодо́р Голм Не́льсон (англ. Theodor Holm Nelson, народжений 1937 року) американський соціолог, філософ та піонер інформаційних технологій. У 1963 році утворив термін «гіпертекст». За ним також визнають перше вживання таких слів, як «гіпермедія», «трансклузія», «віртуальність», «теледильдоніка» тощо. Син акторки Селест Голм та телережисера Ральфа Нельсона.

Тед Нельсон
англ. Theodor Holm Nelson
Народився 17 червня 1937(1937-06-17)[1][2] (84 роки)
Чикаго
Країна  США
Діяльність філософ, педагог, соціолог
Alma mater Гарвардський університет, Свортмор-коледжd і Університет Кейо
Галузь Інформаційні технології, інформатик і музикант
Заклад Університет Оксфорда
Ступінь доктор наук
Батько Ralph Nelsond
Мати Селеста Голм
У шлюбі з J. Laurence Sarnod[3]
Нагороди

Yuri Rubinsky Memorial Awardd (1998)

Особ. сторінка ted.hyperland.com

 Тед Нельсон у Вікісховищі

Робота

У 1960 роки Тед Нельсон заснував Проект Xanadu з метою створити комп'ютерну мережу з простим користувацьким інтерфейсом. Своє бачення «електронної літератури» він виклав у книжках Computer Lib/Dream Machines (1974) та Literary Machines (1981). Тед Нельсон — автор концепції та терміну «гіпертекст».

Освіта й відзнаки

1959 року Нельсон здобув титул бакалавра у філософії в Swarthmore College, в 1963 — магістра соціології у Гарварді. У 2002 році здобув докторат в Університеті Кейо в Токіо.

У 2001 його відзначено Орденом Мистецтв та літератури Франції. З 2004 року — позаштатний лектор в Оксфорді, провадить наукову діяльність у Oxford Internet Institute. Свій 70 день народження Тед Нельсон відзначив лекцією в Університеті Саутгемптона.

Бібліографія

Примітки

  1. SNAC — 2010.
  2. Indiana Philosophy Ontology Project
  3. http://hyperland.com/Tedpage-D291.html

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.