Теорія балки Ейлера-Бернуллі

Теорія балки Ейлера-Бернуллі (також класична теорія балки)[1] — це спрощена лінійна теорія пружності, що дає можливість розрахувати тримкість та деформацію балок. Вона може застосовуватися у випадку невеликих деформацій балок, що знаходяться під поперечним навантаженням. Таким чином, це окремий випадок теорії балки Тимошенка, що не враховує деформації зсуву та застосовується для тонких балок. Вперше вона була сформульована близько 1750 року, проте не була застосована у великому масштабі аж до початку будівництва Ейфелевої вежі та Оглядового колеса наприкінці 19 століття. Після цих успішних демонстрацій вона швидко стала наріжним каменем інженерії та інструментом реалізації Другої промислової революції.

Вібруюча скляна балка може бути змодельована як консольна балка з масою на кінці.

Після цього були додатково розроблені інші інструменти аналізу, такі як теорія пластин та аналіз методом скінченних елементів, але простота класичної теорії балки робить її важливим інструментом у науці, особливо у проектуванні споруд та машинобудуванні (механіка).

Примітки

  1. Timoshenko, S., (1953), History of strength of materials, McGraw-Hill New York
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.