Тихон (Жиляков)

Тихон (Жиляков) (у миру Жиляков Микола Вікторович; *9 липня 1968 Алчевськ — †18 лютого 2011) — єпископ Російської православної церкви; єпископ Кременчуцький і Лубенський УПЦ МП. Росіянин.

Біографія

1985 закінчив ЗШ № 9 в Алчевську. 1990 — Комунарський Гірничо-металургійний Інститут (нині Донбаський державний технічний університет). Далі в аспірантурі КГМІ.

З червня 1992 паламар при Свято-Микільському соборі міста Алчевськ. Тоді ж єпископом (нині митрополитом Луганським і Алчевським) Іоанникієм висвячений у диякона. 13 травня 1993 пострижений у мантію з ім'ям Тихон на честь святителя Тихона, Патріарха Московського.

22 травня 1993 священик РПЦ.

1998 року закінчив Київську духовну семінарію.

Священницьке служіння до 2006 року проходив у Свято-Микільському і Свято-Покровському храмах міста Алчевська.

2006 священик храму на честь Почаївської ікони Божої Матері у місті Рубіжне.

У Алчевську 2002 бере участь у створенні благодійної організації «Сестринство милосердя в ім'я святої преподобномучениці великої княгині Єлизавети» і відкритті каплиці при міському онкологічному диспанцері. Кілька років був телеведучим щотижневої телепрограми «Джерело».

У місті Рубіжне брав участь у будівництві й облаштуванні двох храмів (Почаївської ікони Божої Матері й Свято-Серафимівського) і трьох каплиць (Свято-Микілької при ГУВС, Свято-Серафимівської у селі Стара Краснянка й на честь ікони Божої Матері «Неупиваемая Чаша» у мікрорайоні Південна група міста Рубіжне).

З 2006 викладає курс «Християнська етика» в одинадцяти школах міста Рубіжне.

З 2008 року — співробітник Відділу релігійної освіти та катехізації Сєверодонецької єпархії.

11 січня 2009 архімандрит.

Рішенням Священного Синоду УПЦ 24 листопада 2009 призначений єпископом Кременчуцьким і Лубенським РПЦ.

29 листопада 2009 року — архієрейська хіротонія в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Проте вже 18 лютого 2011 єпископ Кременчуцький і Лубенський Тихон помер на 43 році життя.

20 лютого 2011 відспівали у Свято-Успенському кафедральному соборі міста Кременчук. Були архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем, єпископ Сумський Євлогій, Новомосковський Євлогій. Поховали на території кафедрального собору, за вівтарною частиною.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.