Томас Кінкейд

Томас Кінкейд (англ. Thomas Kinkade, 18 січня 1958, Сакраменто — 6 квітня 2012, Монте-Серено[4]) — американський художник, відрізнявся поширенням друкованих репродукцій своїх робіт, зокрема його картини часто зустрічаються на пазлах. Він характеризував себе як «Томас Кінкейд, Художник Світла» (зареєстрована торгова марка) і як «найбільш колекціонований нині живий художник Америки»[5]. Компанія Media Arts, яка поширює продукцію Томаса Кінкейда заявляє, що в 1 з 20 будинків США в тій чи іншій формі є одне із зображень, виконане Кінкейдом. Мистецтво Кінкейда часто критикувалося за зайву комерціоналізованість, називалося кітчем.

Томас Кінкейд
Народився 19 січня 1958(1958-01-19)[1][2]
Сакраменто, США
Помер 6 квітня 2012(2012-04-06)[3][1][2] (54 роки)
Монте-Серено, Санта-Клара, Каліфорнія, США
Країна  США
Діяльність художник
Галузь живопис
Alma mater Університет Каліфорнії (Берклі)
Жанр пейзаж
IMDb ID 1721790
Сайт thomaskinkade.com

Біографія

Томас Кінкейд виріс в маленькому містечку Плейсервілль, штат Каліфорнія, закінчив середню школу в 1976 році, вчився у Каліфорнійському університеті в Берклі і Коледжі Мистецтва в Пасадені. Одружився в 1982 році, дружину звуть Нанетт, у них народилися чотири дочки: Меррітт (1988), Чандлер (1991), Вінсор (1995) і Еверетт (1997), усі названі на честь знаменитих художників.

Вчителями Кінкейда до коледжу були Чарльз Белл і Гленн Весселс. Весселс і переконав Кінкейда вступити у Каліфорнійський університет в Берклі. Відносини Кінкейда і Весселса показані у напівбіографічному фільмі «Різдвяний котедж», випущеному в 2008 році.

Молоді роки

Після двох років спільного навчання в Берклі Кінкейд перевівся в знаменитий національний Художній Коледж в Пасадені.

В червні 1980 року Кінкейд здійснив літню подорож по Сполучених Штатах зі своїм другом з коледжу, Джимом Гурнеєм. Обидва закінчили свою мандрівку в Нью-Йорку і уклали контракт з видавництвом Гуптілл на випуск «Керівництва по створенню ескізу». Двома роками пізніше вони випустили «Керівництво для художників по створенню ескізу» (The Artist's Guide to Sketching), яке стало одним з найбільш продаваних продуктів цієї компанії в тому році. Успіх книги привів його і Гурнея в Студію Ральфа Бакші, яка створює декорації до анімаційного фільму «Вогонь і Лід» (1983). Поки Кінкейд працював над фільмом, він почав пробувати малювати світло і уявні світи. Після фільму Кінкейд вирішив заробляти як художник, продаючи свої оригінали в галереях по всій Каліфорнії.

Творчість

Головною особливістю картин Кінкейда були світні відблиски і насичені пастельні тони. Він зображував в імпресіоністському стилі контури, буколічні, ідилічні предмети, такі як сади, струмки, кам'яні котеджі, міські вулички тощо.

Також він писав картини на різні християнські теми, зображував християнські хрести і церкви. Себе Кінкейд називав «побожним християнином» (всі його діти мають друге ім'я «Крістіан»). Кінкейд говорив, що отримує натхнення від релігії і що в його роботах міститься великий моральний аспект. Також він вважав, що його завдання як художника зачепити людей усіх віросповідань, щоб принести мир і радість в їх життя через образи, які він створює.

Примітки

  1. Encyclopædia Britannica
  2. SNAC — 2010.
  3. 'Painter of Light' Thomas Kinkade, 54, dies
  4. Скончался американський художник Томас Кинкейд. Lenta.ru. 7 апреля 2012. Архів оригіналу за 18 червня 2012. Процитовано 19 квітня 2012.
  5. Собств. корр. Умер американский художник Томас Кинкейд Архівовано 11 квітня 2012 у Wayback Machine. // www.artukraine.com.ua. — 2012. — 12 апр.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.