Томаш Колодзейчак

Томаш Колодзейчак (пол. Tomasz Kołodziejczak, 13 жовтня 1967(19671013), Варшава[1]) — польський письменник-фантаст, видавець фантастики, публіцист та художник. Також він працює у виданнях, пов'язаних із виданням фантастики, комп'ютерних ігор та коміксів. У 90-х роках ХХ століття Колодзейчак також був активним учасником польського фандому.

Томаш Колодзейчак
пол. Tomasz Kołodziejczak
Ім'я при народженні Tomasz Kołodziejczak
Народився 13 жовтня 1967(1967-10-13) (54 роки)
Варшава
Громадянство  Польща
Діяльність прозаїк, художник, видавець, публіцист
Сфера роботи фантастика
Alma mater Варшавська політехніка і VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytanad
Мова творів польська
Роки активності 1985
Напрямок проза
Жанр фантастичний роман, повість, оповідання, комікси
Magnum opus «Кольори штандартів»
Нагороди
Хрест Заслуги (Польща)
Премії Меморіальна премія імені Януша Зайделя (1996), Шльонкфа (1991 і 2002 як видавець, 1995 як Фан року)

 Томаш Колодзейчак у Вікісховищі

Біографія

Томаш Колодзейчак народився у Варшаві. Він навчався у VI загальноосвітньому ліцеї імені Тадеуша Рейтана, а після здобуття середньої освіти навчався у Варшавській політехніці на факультеті точної механіки. Під час навчання у виші грав у баскетбол у ІІІ польській лізі в команді «АЗС Політехніка Варшавська».

У 1985 році Томаш Колодзейчак розпочав літературну діяльність, опублікувавши в журналі «Przegląd Techniczny» оповідання «Лялечки» (пол. Kukiełki). Він є автором близько двох десятків оповідань та 6 романів, найвідомішим з яких є «Кольори штандартів» (пол. Kolory sztandarów), який вийшов друком у 1996 році, за який письменник отримав премію імені Януша Зайделя. Останні романи письменника «Чорний горизонт» (пол. Czarny Horyzont) і «Білий редут» (пол. Biała Reduta), а також збірка оповідань «Червона імла» (пол. Czerwona mgła), входять до циклу «Остання Річ Посполита» (пол. Ostatnia Rzeczpospolita), в якому описується один із варіантів майбутнього Землі із вторгненням іншопланетних завойовників, причому на планеті відбувається також зміна фізичних законів. Томаш Колодзейчак також є автором коміксів, а також рольової гри «Зона смерті» (пол. Strefa śmierci), опублікованій у журналі «Magia i Miecz». Романи та оповідання письменника перекладені англійською, чеською, литовською та російською мовами. Колодзейчак був членом літературного об'єднання «Клуб Тфорциф» (пол. Klub Tfurcuf).

Томаш Колодзейчак також є сценаристом коміксів, за його сценаріями малювали комікси такі польські художники як Збігнев Каспшак, Матеуш Скутник, Пшемислав Трусцінський, Вікар. У 2008 році вийшов друком його повнометражний комікс для дітей «Дарлан і Горвази — Золотий Кур» (пол. Darlan i Horwazy – Złoty Kur) із малюнками Кшиштофа Копеця.

Томаш Колодзейчак також друкував свої поетичні твори в альманахах «Poezja» і «Poezja dzisiaj». У 2018 році вийшла друком його поетична збірка «Білі зіниці» (пол. Białe źrenice).

Томаш Колодзейчак працював редактором, публіцистом і видавцем у низці польських фантастичних журналів, зокрема «Voyager», «Fenix», «Świat Komiksu», «Nowa Fantastyka», «Kaczor Donald» і «Magia i Miecz». Він також брав участь у створенні телевізійних та радіопрограм, присвячених фантастиці. Колодзейчак також є автором передмов та післямов до низки книжок, збірок фантастики та коміксів. З 1995 року він співпрацює як видавець коміксів з видавництвом «Egmont Polska». У 1995—2004 роках Колодзейчак був головним редактором дитячих журналів «Kaczor Donald», «Witch», «Gigant», а з 1998 року він є керівником імпринту в Польщі видавництва «Клуб світу коміксів».

Томаш Колодзейчак є відомим діячем польського фандому, неодноразово організовував конвенти. Саме як видавець і організатор конвентів він отримував премію «Шльонкфа» — у 1991 році як видавець журналу «Voyager» та в 2002 році як видавець «Egmont» і «Клубу світу коміксів», а в 1995 році він отримав премію як Фан року за організацію конвентів «Субота з фантастикою» (пол. Sobota z Fantastyką). Він також є лауреатом премії «імені татка Хмеля» та премії імені Януша Христи за заслуги за створення польських коміксів.

У 2010 році Томаш Колодзейчак нагороджений відзнакою «За заслуги перед польською культурою».[2] У 2013 році за заслуги в розвитку культури та заслуги у збереженні пам'яті про новітню історію Польщі Томаш Колодзейчак нагороджений Золотим Хрестом Заслуги.[3]

Особисте життя

Томаш Колодзейчак одружений, у подружжя є дві дочки.

Бібліографія

Цикл «Солярний Домініон»

  • До тебе повернеться похмілля (пол. Wrócę do ciebie kacie, збірка оповідань, 1995)
  • Кольори штандартів (пол. Kolory sztandarów, 1996)
  • Викрадений у світла (пол. Schwytany w światła, 1999)
  • Головобійці (пол. Głowobójcy, 2011)

Цикл «Остання Річ Посполита»

  • Чорний горизонт (пол. Czarny Horyzont, 2010)
  • Червона імла (пол. Czerwona Mgła, збірка оповідань, 2012)
  • Білий редут, т. 1 (пол. Biała Reduta, 2014)

Інші книги

  • Вибери свою смерть (пол. Wybierz swoją śmierć, 1990)
  • Кров і камінь (пол. Krew i kamień, 1994)
  • Пригоди лицаря Дарлана (пол. Przygody rycerza Darlana, 1997)
  • Встань і йди (пол. Wstań i idź, 2015)
  • Білі зіниці (пол. Białe źrenice, збірка поезії, 2018)

Примітки

  1. Opis osoby: Tomasz Kołodziejczak. Gildia.pl sp. z o.o. Процитовано 10 вересня 2010. (пол.)
  2. Uroczystość wręczenia odznaczeń resortu kultury (пол.). Ministerstwo Kultury. 30 червня 2010. Процитовано 3 липня 2010.
  3. Odznaczenia w 69. rocznicę Powstania Warszawskiego. Kancelaria Prezydenta RP. 31 липня 2013. Процитовано 22 листопада 2013. (пол.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.