Томмі Таєр

Томас Каннінґхем Таєр (англ. Thomas Cunningham Thayer, нар. 7 листопада 1960 в м. Портленд, Орегон, США) — американський музикант та автор пісень, колишній соліст гурту Black 'n Blue. З 1994 до 2002 року співпрацював з рок-гуртом Kiss, а з 2002 року є соло-гітаристом цього гурту.

Томас Таєр
англ. Thomas Thayer
Зображення
Основна інформація
Дата народження 7 листопада 1960(1960-11-07) (61 рік)
Місце народження Портленд, Орегон, США
Роки активності з 1978
Громадянство  США
Національність американець
Професія музикант, автор пісень
Освіта Sunset High Schoold
Інструменти гітара, клавішні, вокал
Жанр хеві-метал, хард-рок
Псевдоніми Томмі Таєр
Гурт Black 'n Blue,
Kiss
Премії Музичний зал слави Орегону (як соліст Black 'n Blue)
tommythayer.com
 Файли у Вікісховищі

Рання біографія

Томас Каннінґхем Таєр народився 7 листопада 1960 в місті Портленд, штат Орегон, США. Він прожив дитинство в передмісті Портленда — місті Бівертон. Його матір Патрісія Таєр (дівоче прізвище — Каннінґхем) була вокалісткою та скрипалькою в класичному стилі, його батько Джеймс Таєр був бізнесменом, активний громадським діячем та бригадним генералом Армії США у відставці[1]. Томмі Таєр виріс в музичній родині, разом із трьома братами та сестрою, оточений різноманітною музикою, від класичної до The Beatles й інших популярних гуртів 1960-их. Захоплення Томмі хард-рок гуртами початку 1970-их призвело до того, що в 13 років він купив електрогітару[2]. Після закінчення старшої школи «Sunset High School» в 1978 році,[3] Томмі Таєр грав у багатьох місцевих гаражних або клубних гуртах, поки не заснував разом із вокалістом Джеймом Сейнт-Джеймсом власний гурт, який пізніше отримає назву Black 'n Blue.

Black 'n Blue

Заснований в листопаді 1981 року гурт Black 'n Blue виступав в Портленді та неподалік від нього протягом більш ніж року, поки на початку 1983 року не переїхав до Південної Каліфорнії. Black 'n Blue миттєво отримав успіх і став найбажанішим гуртом в голівудських рок-клубах, а через пів року підписав великий контракт на запис по всьому світу із Geffen Records. В 1984 році група поїхала до Німеччини щоб попрацювати із продюсером гурту Scorpions Дітером Дірксом над своїм дебютним альбомом «Black 'n Blue», який вийшов у серпні 1984. До альбому увійшли пісні «Hold on to 18» та «School of Hard Knocks», які стануть найпопулярнішими піснями гурту, написані у співавторстві Томмі Таєра і Джейма Сейнт-Джеймса. Наступний альбом «Without Love» був випущений в 1985 році під продюсуванням Брюса Фейрберна. Після двох місяців турів наприкінці 1985 року, де вони виступали на розігріві у Kiss, Black 'n Blue найняли басиста гурту Kiss Джина Сіммонса в якості продюсера їх двох наступних студійних альбомів «Nasty Nasty» та «In Heat», випущених в 1986 та 1988 роках відповідно. В кінці 1988 року Geffen Records закінчило роботу із гуртом Black 'n Blue.

Зараз, хоч Томмі Таєр і не є постійним солістом гурту Black 'n Blue, він іноді бере участь в концертах гурту. В жовтні 2010 року гурт, разом із Томмі Таєром, був включений до Музичної зали слави Орегону.

Період між Black 'n Blue та Kiss

В 1989 році Томмі Таєр писав пісні у співавторстві з Джином Сіммонсом та грав на гітарі в якості сесійного соліста при записі демо-версій пісень Kiss для альбому Hot in the Shade. До цього альбому увійшли пісні «Betrayed» та «The Street Giveth, The Street Taketh Away», написані Таєром та Сіммонсом разом. В тому ж році Таєр записав гітарну партію для співачки та авторки пісень Терези Стрейлі та продюсера Пета Регана. Таєр був одним з продюсерів та зіграв гітарну партію для альбому співачки Доро Пеш під назвою «Doro». В 1992 році Таєр приєднався до лос-анжелеського гурту «Shake the Faith» і разом з ними записав альбом «America the Violent», який вийшов в 1994 році.

Kiss

Томмі Таєр в сценічному костюмі і гримі Kiss в 2012 році.
Грим Тайєра для амплуа «Spaceman»

В 1994 році солісти гурту Kiss Джин Сіммонс та Пол Стенлі найняли Томмі Таєра працювати над книжкою «Kisstory» про історію гурту Kiss, що пізніше привело до зайнятості Таєра в інших проектах та до його повної зайнятості у роботі на Kiss.[4][5] Робота Таєра на Сіммонса і Стенлі почалась із таких завдань як пофарбувати будинок Стенлі або почистити труби в будинку Сіммонса, а через декілька років Таєр став по суті продюсером Kiss. Томмі Таєр працював над організацією туру «Worldwide Kiss Convention» та концерту на MTV Unplugged. Під час підготовки до туру «Alive/Worldwide» в 1996 році Таєр допомагав гітаристу Ейсу Фрейлі та барабанщику Пітеру Кріссу згадати і прорепетирувати їхні оригінальні гітарну та барабанну партії з 1970-их років. Томмі Таєр працював продюсером та редактором повнометражних відео та фільмів гурту Kiss, включаючи Kiss, The Second Coming (1998 рік), Detroit Rock City (1998 рік) та The Last Kiss (2000 рік).

В 2002 році, коли участь Ейса Фрейлі в гурті Kiss була під питанням, був запасним гітаристом, зокрема стояв за лаштунками під час виступу Kiss на церемонії закриття Зимових Олімпійських ігор 2002 в Солт-Лейк-Сіті готовий в будь-який момент замінити соло-гітариста за потреби. Через місяць він вперше виступив як повноцінний учасник гурту Kiss, в сценічному костюмі та гримі «Spaceman», на приватному концерті на Ямайці. З тих пір він є постійним соло-гітаристом гурту Kiss.

У 2003 році Таєр разом із Kiss зробили концерт у супроводі Симфонічного оркестра Мельбурна (всі музиканти були в гримі Kiss) на стадіоні Докленда в Мельбурні. Пізніше в тому ж році було випущено CD та DVD концертного запису Kiss Symphony: Alive IV. У 2004 році Теєр спродюсував RIAA подвійний платиновий DVD, Rock the Nation Live!, випущений у всьому світі в грудні 2004 року.  

Sonic Boom, перший студійний альбом Kiss за 11 років був випущений у всьому світі в жовтні 2009 року, дебютувавши на 2-му місці чарту Billboard. Теєр став співавтором трьох композицій, включаючи свій власний вокальний дебют у пісні «When Lightning Strikes».  

У жовтні 2012 року у новому студійному альбомі Kiss Monster Тайєр став співавтором 10 пісень і виконав провідну вокальну партію у «Outta This World». Таєр спродюсував Kiss Rocks Vegas, концертний альбом та DVD, що вийшов 26 серпня 2016 року на честь серії концертів гурту у Hard Rock Hotel and Casino в Лас-Вегасі під час ювілейного туру у 2014 році.

Громадська діяльність та благочинність

У вересні 2005 року Томмі Таєр був обраний до Правління Тихоокеанського Університету в місті Форест-Грув, Орегон, в якому перебуває і досі.[3] В 2006 та 2007 роках він організував пожертвування нових музичних інструментів школам для хворих дітей в Орегоні. В лютому 2010 року Томмі Таєр разом із Kiss брали участь в реаліті-шоу «Extreme Makeover: Home Edition» яке допомагає із ремонтом бідним родинам або громадським школам. В даному випадку Таєр із Kiss пожертвували музичні інструменти небагатій родині для їх безкоштовної музичної-школи.[6] В 2005 році Kiss були хедлайнерами концерту «Rockin' the Corps» на військовій базі Кемп-Пендлтон в Каліфорнії, який був присвячений американським військовим, які служать в Іраку та Афганістані. В березні 2007 Томмі Таєр та Джин Сіммонс відвідали Кемп-Пендлтон знову. Таєр віддає всі роялті від його фірмового гітарного підсилювача для гітари Hughes & Kettner Дитячому шпиталю Лос-Анджелеса на медичні витрати для поранених та хворих дітей.[7]

Томмі Таєр 18 травня 2012 взяв участь в благодійній події «All-Star Salute to the Oregon Military» в місті Вест-Лін, Орегон. Ця подія була початком п'ятирічної кампанії зі збору коштів на підтримку нового Військового музею Орегону, який було названо на честь бригадного генерала Джеймса Таєра старшого, батька Томаса Таєра.[8] В 2014 році Томмі Таєр організував таку саму подію, яка за одну ніч зібрала 1.2 мільйони доларів на потреби музею. Ця подія включала вечірку у приватному будинку в місті Лейк-Освеґо, де виступив гурт Kiss.[9] В 2017 році Таєр організував «All-Star Salute to the Oregon Military» втретє.[10]

В травні 2018 року Тихоокеанський Університет надав Томасу Таєру звання почесного доктора «в знак визнання його визначної кар'єри та філантропічних зусиль».[11]

Дискографія

з Black 'n Blue

  • Black 'N Blue (1984)
  • Without Love (1985)
  • Nasty Nasty (1986)
  • In Heat (1988)

з Kiss

  • Hot in the Shade (1989) (співавтор, грав на електроакустичній гітарі у композиціях «Betrayed» та «The Street Giveth & The Street Taketh Away»)
  • Revenge (1992) (бек-вокал)
  • Carnival of Souls: The Final Sessions (1997) (співавтор пісні «Childhood's End»)
  • Psycho Circus (1998) (грав провідні гітарні партії, окрім композицій «Into The Void», «In Your Face» і « You Wanted The Best», які записував Ace Frehley)
  • Jigoku-Retsuden (2008)[12]
  • Sonic Boom (2009)
  • Monster (2012)

Примітки

  1. Baker, David (12 жовтня 2018). Despite British Critics - Americans Proved Their Worth on Hill 609. WAR HISTORY ONLINE (англ.). Процитовано 26 травня 2019.
  2. Brett Weiss (24 липня 2017). Encyclopedia of KISS: Music, Personnel, Events and Related Subjects. McFarland. с. 187. ISBN 978-1-4766-2540-9.
  3. Vondersmith, Jason (22 серпня 2013). Local guitar hero. Portland Tribune. с. B1. Процитовано 26 травня 2019.
  4. KISS Guitarist TOMMY THAYER: 'Being In KISS Was Never My Intention At All'. Blabbermouth.
  5. Kielty, Martin. The Day Tommy Thayer Played His First Kiss Show. Ultimate Classic Rock (англ.). Процитовано 26 травня 2019.
  6. Rock act KISS visits Tulsa school for 'Extreme Makeover: Home Edition'. Tulsa World.
  7. KISS Guitarist TOMMY THAYER Donates Amp Royalties To Children's Hospital Los Angeles. Blabbermouth.
  8. Francis, Mike (22 квітня 2012). Gene Simmons of Kiss and Oregon's Gen. James Thayer united by WWII horror, raise funds for military museum. The Oregonian (Портленд, Орегон). Процитовано 26 травня 2019.
  9. Kiss Raise $1 Million for Oregon Military Museum. Rolling Stone.
  10. Naas, Roberta. KISS Guitarist Tommy Thayer Teams With Zenith Watches for Military Museum Fundraiser. Forbes (англ.). Процитовано 26 травня 2019.
  11. Honoring Tommy Thayer. Pacific University (англ.). Процитовано 26 травня 2019.
  12. 'PodKISSt' Kiss-Themed Podcast Featuring Jigoku-Retsuden Roundtable Discussion Available. Blabbermouth. 29 вересня 2008. Процитовано 8 вересня 2009.[недоступне посилання]

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.