Тоттенем

Ця стаття — про район Лондона. Про спортивний клуб див. Тоттенгем Готспур.

Тоттенем

англ. Tottenham

Країна  Велика Британія
Регіон Герінгей
Населення
 - повне
Площа
 - повна
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Тоттенем
Колишня мерія Тоттенема, пізніше перетворена на бізнес-центр.
Замок Брюса, нині музей.
Вежі маєтку Броудуотер, захід Тоттенема.
Будинок в Гаю Брюса.

То́ттенем, також То́ттенгем та То́ттнем (англ. Tottenham, /ˈtɒt(ə)nəm/) — територія в складі лондонського боро Герінгей, на північний схід від Чарінг-Кросс.

Історія

Вважається, що Тоттенем був названий на честь Тоти — фермера, чий хутір згадується в Книзі Страшного суду 1086 як Toteham.[1] У той час у ньому проживали 70 сімей.

У 1894 році Тоттенем отримав статус міського району, а 27 вересня 1934 став муніципальним боро. 1 квітня 1965 увійшов до складу новоствореного боро Герінгей.

Річка Лі була східним кордоном історичних боро Тоттенем та Волтемстоу. Вона також була давнім кордоном між Мідлсексом та Ессексом, а також була західним кордоном території, контрольованої вікінгами Данелагу. В даний час річка є кордоном між лондонськими боро Герінгей і Волтем-Форест. Основний приплив Лі, річка Мозель, також перетинає територію Тоттенема із заходу на схід; раніше ця річка викликала серйозні повені, поки в 19 ст. вона не виявилася, здебільшого, в підземній стічної системі.

Починаючи з часів Тюдорів, Тоттенем стає популярним місцем відпочинку і розваг багатьох лондонців. Генріх VIII відвідав Замок Брюса та полював у Тоттенемському лісі. При цьому до кінця 1870-х рр. Тоттенем зберігав напівсільський характер, в ньому жили в основному представники верхнього середнього класу.

З кінця 1870-х рр. відкрилися кілька ліній Великої Східної залізниці з низькими тарифами, після чого Тоттенем стали заселяти представники нижчого середнього та робітничого класів, оскільки житло там було недорогим, а з Тоттенема було зручно добиратися на роботу в центр Лондона. Досить швидко Тоттенем перетворився в передмістя Лондона.

23 січня 1909 року стався інцидент,[2] коли 2 озброєні грабіжники російського походження захопили касира гумового заводу на Чеснат-роуд. Потім вони тікали через річку, убили двох перехожих, включаючи 10-річного підлітка, і поранили 14, після чого були застрелені поліцією. Пізніше за мотивами подій був знятий німий фільм.[3]

У другій половині 20 ст. Тоттенем поступово заселяють представники африкано-карибської громади.

За повідомленням члена парламенту Дейвіда Леммі, Тоттенем має найвищий рівень безробіття серед районів Лондона, і займає 8 місце за рівнем безробіття та одне з перших місць за рівнем бідності у Великій Британії.[4]

Тоттенем сумно відомий своєю організованою злочинністю. Район кілька разів ставав ареною масових заворушень. У 1985 році приводом для них стала смерть від серцевого нападу темношкірої мешканки, коли до неї в будинок увійшли поліцейські. У 2011 році тут відбулися набагато більш великомасштабні заворушення, що перекинулися на весь Лондон.

У Тоттенемі виникла відома футбольна команда Тоттенхем Хотспур. Це одна з найбільш сильніших команд Європи на даний момент.

Відомі уродженці

  • Adele — англійська співачка

Див. також

Примітки

  1. DocumentsOnline. The National Archives. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 10 грудня 2009. Текст «Image Details» проігноровано (довідка)
  2. The Tottenham Outrage. Retrieved 2 February 2008.
  3. Tottenham outrage- silent film Архівовано 22 вересня 2013 у Wayback Machine.. Retrieved 10 November 2008.
  4. David Lammie. Response to the Comprehensive Spending Review. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 25 лютого 2011.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.