Трансклюзія

В інформатиці, трансклюзія (англ. transclusion) це включення частини або повного електронного документа в один чи більше інших документів за допомогою гіпертекстових посилань. Трансклюзія зазвичай виконується автоматично коли документ який посилається на інший відображається користувачу.[1] Результатом трансклюзії є єдиний інтегрований документ зроблений з частин зібраних на льоту з різних ресурсів, які можливо навіть зберігались на різних компю'терах.

В цьому прикладі, дані в файлі B включаються в документ A.

Трансклюзія дозволяє модульне проектування: ресурс зберігається раз і поширюється для перевикористання в багатьох документах. Оновлення чи виправлення в ресурсі потім відображаються в документах які на нього посилаються. Тед Нельсон придумав цей термін для своєї нелінійної книжки 1980 року Literary Machines, але ідея оригінальної копії і використань була застосована за 17 років до того, в програмі Sketchpad.

Зноски

  1. Glushko, Robert J., ред. (2013). The Discipline of Organizing. Cambridge, Massachusetts: MIT Press. с. 231. ISBN 9780262518505.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.