Труси

Труси́ (від фр. trousses або англ. trousers)[1] (у галицьких говірках майтки[2]) — предмет спідньої білизни, короткі штани, що надягають безпосередньо на голе тіло. Традиційні труси закривають сідниці і статеві органи людини. Існують труси для чоловіків і жінок. Як правило, традиційні труси виготовляють з натуральних тканин бавовни, шовку і (рідше) льону, а також з синтетики або змішаної тканини.

Давньоримська фреска на Віллі дель Казале, Сицилія
Чоловічі труси
Жіночі труси

Крій трусів

Залежно від виду крій трусів може розрізнятися. У поширених трусів-«сліпів» він складається з таких частин:

  • Перед — передня частина трусів, закриває ділянку лобка. З'єднується зі спинкою у ділянці промежини і на боках.
  • Спинка — задня частина трусів, закриває ділянку сідниць. З'єднується з передом у ділянці промежини і на боках.
  • Ластка (розм. «ластівка») — вставка, що вшивається усередині в ділянці промежини, у місці, де з'єднуються перед і спинка.

Дещо відрізняється крій боксерів («сімейних»): перед і спинка в них складаються з двох симетричних деталей. У стрингів і танга спинка має дуже маленькі розміри (у «справжніх» стрингів вона замінена шнуром або тасьмою). Деякі боксери-брифи можуть мати досить складний крій.

Види трусів

У даний час існує велика кількість фасонів трусів як для чоловіків, так і для жінок:

Більшість моделей трусів (за винятком боксерів) щільно прилягають до тіла. У чоловіків припасовані труси підтримують геніталії. Труси охороняють одяг від забруднення потом, сечею та іншими виділеннями, а також від попадання на інтимні місця бруду з верхнього одягу. У холодну погоду вони дають додаткове тепло. Чоловічі труси можуть мати ширіньку (або гульфик), що іноді застібається за допомогою ґудзиків або кнопок, через яку можна витягти статевий член.

Історія

Першим аналогом сучасних трусів були настегнові пов'язки, досі поширені в деяких народів у тропіках. У Стародавньому Римі такий вид одягу був відомий як «сублігакулум».

Сучасні труси як предмет одягу мають досить невелику історію. Можна сказати, що в своєму нинішньому вигляді вони виникли на рубежі XIX—XX століть і були привілеєм в основному вищих шарів суспільства. До того часу чоловіки носили підштаники, а жінки й зовсім обходилися без даного предмета одягу. При цьому в багатьох країнах Азії довгі штани, що носять під спідницею або сукнею, були обов'язковою частиною жіночого гардеробу. Хочеться відзначити, що слово «підштаники» у другій половині XIX століття було витіснене із української мови французьким «кальсони» (фр. caleçon — «труси»), а гульфик на чоловічих трусах і кальсонах з'явився тільки після Першої світової війни.

Див. також

Примітки

  1. Етимологічний словник української мови : у 7 т. : т. 5 : Р  Т / укл.: Р. В. Болдирєв та ін ; редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. К. : Наукова думка, 2006. — Т. 5 : Р — Т. — 704 с. — ISBN 966-00-0785-X.
  2. [https://www.slovnyk.ua/index.php?swrd=майтки
  3. / Боксери і шорти
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.