Тіт Квінкцій Пен Цинціннат

Тит Кві́нкцій Пен Цинцінна́т (лат. Titus Quinctius Penus Cincinnatus; ? — після 426 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, дворазовий консул 431 і 428 років до н. е.

Тіт Квінкцій Пен Цинціннат
лат. Titus Quinctius Cincinnatus Poenus
Народився 5 століття до н. е.
Стародавній Рим
Помер 5 століття до н. е.
невідомо
Країна Стародавній Рим
Діяльність Ancient Roman politician, Ancient Roman military personnel
Суспільний стан патрицій[1]
Посада Військовий трибун з консульською владою, давньоримський сенатор[2] і консул[2][3]
Рід Quinctii Cincinnatid
Батько Луцій Квінкцій Цинціннат[1][1]
Мати невідомо
Брати, сестри Луцій Квінкцій Цинціннат[1][1], Квінт Квінкцій Цинциннат[1][1] і Caeso Quinctiusd[1][1]
У шлюбі з невідомо і Postumiad[1][1]
Діти Тит Квінкцій Цинциннат Капітолін[1]

Життєпис

Походив з патриціанського роду Квінкціїв. Син Луція Квінкція Цинцінната, брат Луція Квінкція Цинцінната, військового трибуна з консульською владою (консулярного трибуна) 438, 425 і 420 років до н. е. Про молоді роки Тита Квінкція мало відомостей.

У 431 році до н. е. Тита Квінкція було обрано консулом разом із Гнеєм Юлієм Ментоном. Того часу точилася війна з вольсками та еквами. Втім незабаром ситуація стала загрозливою для Римської республіки, й сенат наказав призначити диктатора. Ним став Авл Постумій Туберт. Цього ж року Тит Цинціннат брав участь у переможній для римлян битві при Алгіді, в якій були подолані екви та вольски.

У 428 році до н. е. його було вдруге обрано консулом, цього разу разом з Авлом Корнелієм Коссом. На цій посаді боровся проти посухи та моровиці в Римі.

У 426 році до н. е. його було обрано військовим трибуном з консульською владою (консулярним трибуном) разом з Марком Постумієм Альбіном Регілленом, Гаєм Фурієм Пацілом Фузом, Авлом Корнелієм Коссом. На цій посаді воював проти міст Вейї та Фідени. Втім зазнав поразки й за рішенням сенату призначив диктатором Мамерка Емілія Мамерціна.

У подальшому притягався до суду за своє погане поводження з мешканцями Вейї, але був виправданий завдяки Авлу Корнелію Коссу та Мамерку Емілію Мамерціну.

Про подальшу долю Тита Квінкція відомостей немає.

Родина

  • Квінкція, дружина Авла Постумія Туберта, диктатора 431 року до н. е.

Примітки

Джерела

  • Тит Лівій, ab urbe condita, IV 26-28, 30-32, 34-35, 40-41,44 (лат.)
  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, Boston, 1870. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.