Український кіноінститут

Український кіноінститут — громадська некомерційна організація, створена групою українських і американських кінематографістів та громадських діячів.

Український кіноінститут
Абревіатура УКІ
Гасло Глобальне кіно для суспільства майбутнього
Тип некомерційна організація
Засновано 2015
Місце діяльності Україна
Офіційні мови українська
Вебсайт filminstitute.org.ua

Мета

Мета Кіноінституту — допомогти українській кіноіндустрії впровадити інновації, вивести українське кіно на міжнародний ринок і сприяти суспільству в переході на якісно новий рівень розвитку засобами кіномистецтва. Гасло і місія організації — «Глобальне кіно для суспільства майбутнього». За визначенням самого Кіноінституту Глобальне кіно – це твір кіномистецтва, який розповідає про теми важливі для будь-якої аудиторії у світі цікавою і зрозумілою кіномовою та користується попитом у різних країнах. Український кіноінститут визначає своєю сферою діяльності всю аудіовізуальну індустрію: синергію кіно, телебачення, відеоконтенту в Інтернеті, відеоігор і віртуальної реальності для створення як класичного кіно і анімації, так й нових засобів, форм українського кіномистецтва і його дистрибуції на міжнародний ринок. Ще однією метою є сприяння трансформації українського суспільства у перехідний період засобами кіномистецтва. Це процес придбання ним нових якостей, які відповідають вимогам майбутнього. Кіно як найпопулярніший і доступний вид масового мистецтва допомагає формувати в суспільстві нові риси, необхідні для життя в майбутньому.

Творчі програми

Для реалізації своїх цілей Кіноінститут запускає кілька програм :

1. Аналітичний та моніторинговий центр. Це незалежний моніторинг та аналіз аудіовізуального ринку України, створення системи єдиного стандарту дослідження індустрії, розробленої спільно з Європейською аудіовізуальною обсерваторією

2. «Кіношкола майбутнього» — освітній проєкт Українського кіноінституту. Головна відмінність від інших кіношкіл — це увага на інноваціях у кіновиробництві, технологіях та дистрибуції, які стануть стандартом у світі тільки через 3-5 років. Школа розрахована на кінематографістів, телевізійників і виробників відеоігор.

3. Кінофонд. Його буде створено при Кіноінституті для фінансування соціально та культурно значимих кінопроєктів. Фонд підтримуватиметься партнерами, спонсорами і донорами Кіноінституту.

4. Правовий захист кінематографістів. Кіноінститут запускає програму правового захисту кінематографістів і сприяння у створенні первинних профспілкових осередків на кіно- і телевиробництві разом з Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

5. Виробництво українських і спільних кінопроєктів для міжнародної VоD (Video on Demand – відео за запитом) дистрибуції, а також підтримка соціально значимих кіно- і телепроєктів (фільми, анімація і серіали).

У складі Українського кіноінституту працюють продюсери, актори, адміністратори кіногалузі, юристи у сфері кіно, маркетологи, фахівці з міжнародних комунікацій, фандрейзери і педагоги.

Український кіноінститут очолює Голова Правління Руслан Савчук. Виконавчий директор Денис Масліков. Серед засновників також: Сергій Пономаренко, Едуард Євтушенко, Ерік Росс Джілліатт, Браян Джей Зіглер.

Див. також

Джерела

Примітки

    Посилання


    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.