Український фонд стартапів

Український фонд стартапів є державним фондом, започаткованим за ініціативою Кабінету Міністрів України. Місія фонду – сприяти створенню та розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed та seed), з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів.

Український фонд стартапів
Абревіатура УФС
Тип Державний цільовий фонд
Засновано 2018
Мета фінансування компаній на початкових стадіях розвитку
Штаб-квартира Київ,  Україна
Розташування вул. Отто Шмідта, 26
Центральний орган Міністерство фінансів України
Ключові особи Карташов Павло Ігорович
Бюджет 390 млн грн[1]
Код ЄДРПОУ 42688455
Вебсайт Офіційний сайт

Основні інструменти підтримки стартапів

Фонд фінансує стартапи на ранніх стадіях їхнього розвитку (pre-seed та seed) у сумі $25 000 на стадії pre-seed, та $50 000 на стадії seed. Таким чином, один стартап, який зростає може отримати сукупно до $75 000.

Також Фонд також надає можливість перспективним стартапам отримати гранти до $10 000 для проходження навчальних програм відомих українських та міжнародних акселераторів. Грантова акселераційна програма Фонду має на меті збільшити кількість успішних стартапів, підвищити їх кваліфікацію та вдосконалити навички, які стосуються розвитку бізнесу і не тільки.

Цільові сектори: агротехнології, штучний інтелект (AI), доповнена реальність (AR/VR), великі дані (BigData), блокчейн, освітні технології (EdTech),спосіб життя (Lifestyle), енергетика та екологія, фінансові технології (Fintech/legaltech), egovernment, охорона здоров’я, медіа та реклама, роздрібна торгівля, промисловість, безпека.

Фонд не фінансує: азартні ігри, виробництво та реалізацію небезпечних речовин, алкогольних та тютюнових виробів, військових та ядерних технологій.

Історична довідка

Український фонд стартапів (офіційна назва - Фонд розвитку іновацій) зареєстрований у грудні 2018 року на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2018 року № 895-р "Про утворення Фонду розвитку іновацій". Презентація концепції роботи Фонду відбулась 11 липня 2019 року [2] і з цього часу Фонд фактично почав свою роботу. 2 грудня 2019 року Український фонд стартапів розпочав прийом заявок на отримання фінансування [3].

Статутний капітал Фонду складає 390 млн грн. В 2020 році передбачено в бюджеті ще 50 млн грн. і складатиме вже 440 млн грн.

Бюджет формується за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для функціонування Фонду та для формування та/або збільшення його статутного капіталу. Також джерелом формування коштів/майна Фонду можуть бути благодійні та добровільні внески, залучені на безповоротній основі, від юридичних та фізичних осіб, в тому числі іноземних, а також міжнародних організацій, , у тому числі кошти від донорів.

Наглядова рада складається з семи осіб: Леся Севрук — Голова Наглядової, Чарльз Уайтхед, Вікторія Тігіпко, Олена Кошарна, Дмитро Шимків, Олександр Борняков, Юрій Джигир [4].

Директор — Павло Карташов.

Діяльність

Протягом 2020-2021 років Фонд провів 24 Pitch Day, на яких сумарно виступили 251 стартап. 110 з них вже отримали гранти на загальну суму 4 млн доларів.[5] Крім цього були відібрані 65 команд для проходження першої Грантової акселераційної програми.[6]

Примітки

  1. Український фонд стартапів з бюджетом 440 млн грн розпочав прийом заявок
  2. Брифінг Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука.
  3. Український фонд стартапів приймає заявки на фінансування.. Ukrainian Startup Fund (uk-UA). 2 грудня 2019. Процитовано 3 серпня 2020.
  4. Наглядова Рада. Ukrainian Startup Fund (uk-UA). Процитовано 3 серпня 2020.
  5. Cтартапи. Ukrainian Startup Fund (uk-UA). Процитовано 5 травня 2021.
  6. Оголошені стартапи для проходження першої Грантової акселераційної програми. Ukrainian Startup Fund (uk-UA). 2 квітня 2021. Процитовано 5 травня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.