Уманський гуманітарно-педагогічний коледж імені Тараса Шевченка

Комунальний вищий навчальний заклад «Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка» заклад вищої освіти І—ІІ рівнів акредитації, розташований у місті Умань Черкаської області.

вищий навчальний заклад
Комунальний вищий навчальний заклад
«Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка»
УГПК
48°44′51″ пн. ш. 30°13′36″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування Умань, Черкаська область
Засновано 1908
Акредитація: І—ІІ рівня
Директор Чепка Ольга Володимирівна
Вебсайт: umanpedcollege.at.ua
Адреса: 20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Небесної сотні, 33/1
(04744) 4-09-37, (04744) 4-04-76 umanpedcollege@it-tim.net


Історія

У 1908 році заснований як чотирикласне училище. При ньому відкрито дворічні курси для підготовки вчителів початкових училищ.

У 1923 році навчальний заклад реорганізовано у вищі трирічні педагогічні курси, у 1924 році — в педагогічний технікум, основним завданням якого залишалася підготовка вчителів початкової школи. У 1930 році у технікумі відкрито відділення підготовки вихователів для дитячих садків та дитячих будинків.

У 1930 році відкрито відділення підготовки вихователів для дитячих садків та дитячих будинків.

З 1937 року заклад діяв як педагогічне училище.

У 1957 році було призупинено підготовку вчителів початкових класів і відкрито музичне відділення для підготовки музичних керівників та вчителів музики.

У 2002 році заклад отримав ліцензію на підготовку молодших спеціалістів соціальної педагогіки.

У липні 2005 року за рішенням Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 04.07.2005 р. №233 Уманське педагогічне училище імені Т.Г. Шевченка реорганізовано в Уманський гуманітарно-педагогічний коледж імені Т.Г. Шевченка.

У 2018 році коледж розпочинає надання освітніх послуг із підготовки спеціалістів освітнього ступеня бакалавр із ряду спеціальностей.[1]

Структура

  • Відділення дошкільної і початкової освіти;
  • Відділення соціальної та спеціальної освіти;
  • Відділення музичного мистецтва;
  • Заочне відділення.[2]

Діяльність

Коледж здійснює підготовку спеціалістів за такими напрямками та спеціальностями:

  • «вчитель з дошкільного виховання», «вчитель з початкової освіти» та додаткових кваліфікацій: «вчитель англійської мови у дошкільних закладах», «вчитель з початкової освіти», «організатор фізичного виховання», «організатор образотворчої діяльності дітей», «вихователь логопедичних груп», «керівник хореографічного колективу дітей дошкільного віку», «вчитель інформатики», «вчитель англійської мови», «педагог-організатор».[3]
  • «Соціальний педагог» та додаткових кваліфікацій: «практичний психолог», «керівник фізичного виховання», «фахівець із соціально-правового захисту неповнолітніх», «соціальний педагог».[4]
  • «вчитель музичного мистецтва, музичний керівник» та додаткових кваліфікацій: «співак естрадного або академічного жанру», «організатор культурно-дозвіллєвої діяльності», «інструментальне виконавство».[5]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.