Умм-Саїд (муніципалітет)

Баладіят Умм-Саїд (араб. مسيعيد, англ. Mesaieed) адміністративна одиниця у складі Катару. Адміністративний центр — місто Умм-Саїд. На території в 154,7  км² проживає  — 35 150 катарців. З 2004 року приєднано до баладіяту Ель-Вакра.

баладіят Умм-Саїд

مسيعيد

Районний центр Умм-Саїд
Країна Катар
Регіон Катар
Аль-Вакра
Населення
 - повне 35 150
Площа
 - повна 154,7 км²
Дата заснування 1949
Вебсайт mic.com.qa
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Умм-Саїд

Розташування

Баладіят Умм-Саїд лежить в східній частині Катару, на узбережжі Перської затоки межує:

  • з півночі, заходу, півдня  — з баладіятом Ель-Вакра;

Історія

Ця невеличка південно-східна місцина Катару була майже незаселеною, лише на початку ХХ-го століття глибока затока, яка сприяла мореплавству, а за ним і торгівлі, привернула увагу сотню катарців — тубільці оселились вздовж узбережжя і займалася рибальством, видобутком перлів та торгівлею.

У середині ХХ століття сановники Катару поставили за мету впорядкувати свої уділи адміністративно, тоді вони створили на базі історичних центрів держави кілька адміністративних одиниць і закріпили це в законі № 11 від 1963 року. Саме в цей час почала розвиватися відома катарська нафтова компанія «Qatar Petroleum» (в числі засновників якої був і шейх Катару), керівники компанії звернулися з проханням надати їм територію для створення економічно-промислової зони, щоб забезпечити якісний видобуток і транспортування нафти із щойно відкритого родовища. Тому, у 1972 році, Шейх Мохаммед бін Джабер Аль Тані підписуючи законопроект  19, яким розмежував кілька баладіятів, серед яких, був і Умм-Саїд (містечко нафтовиків «Qatar Petroleum»).

Населення і поселення

Від часів свого заснування цей малорозвинутий баладіят не був важливим, лише з початку ХХІ століття Умм-Саїд почала динамічно розвиватися, від 5 000 катарців у 1960-х роках до майже 35 150 жителів у 2010 році. Більшість його мешканців — емігранти, які працюють на нафтогазових промислах та невеличка кількість самих катарців (зазвичай на керівних посадах).

Зміни населення
Рік Населення Зміна
1986[1][2] 6437
1997[1][2] 7640 +18.7%
2004[1][2] 12 674 +65.9%
2010[3] 35 150 +177.3%
c-census; e-estimate

Загалом баладіят Умм-Саїд є міським утворенням, і чіткого розділу на зони не існує, оскільки вони відповідають промисловим зонам міста[4]:

Економіка

Баладіят Умм-Саїд, як віддалений від столиці країни приречений був стати малорозвинутою територією, що й тривало багато століть до того. Але відкриття в його надрах величезного родовища нафти, призвело до економічного зростання Катару. Тоді ж на території баладіяту Умм-Саїд компанія «Qatar Petroleum» почала розвивати нафтогазовий промисел, зокрема його обслуговування: побудувавши термінал для зберігання нафти, та поглибивши морську гавань для заходу великих танкерів — регіон почав розвиватися прискореними темпами[5]. Постало питання будівництва промислових, оброблювальних та житлових об'єктів й інфраструктури. Саме надходження від нафтогазовидубувного комплексу становлять основну частину в бюджеті баладіяту.

Новим стимулом для розвитку місцевості планується його об'єднання з баладіятом Ель-Вакра (яке відбулося у 2004 році) та реалізація проекту проведення Чемпіонату світу з футболу 2022 року. Урядовці планують до того часу налагодити як спортивний так і культурний відпочинок гостей і жителів баладіяту. Стадіон і відомі історичні пам'ятки — стануть візитівкою баладіяту Ель-Вакра, зокрема його частинки — Умм-Саїд.

Див. також

Примітки

  1. Population from 1986–2009. Qatar Statistics Authority. Архів оригіналу за 24 вересня 2015. Процитовано 28 червня 2015.
  2. Population and social statistics. Qatar Statistics Authority. 2004. Архів оригіналу за 24 вересня 2015. Процитовано 28 червня 2015.
  3. Загальна карта Катару з населеними пунктами баладіяту Умм-Саїд.
  4. Загальна карта нафтопромислового комплексу Катару, зокрема й баладіяту Умм-Саїд.

Посилання

Відео про баладіят Джаріян-аль-Батна

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.