Університет мистецтва та дизайну Мохой-Надя

Університет мистецтва та дизайну Мохой-Надя (угор. Moholy-Nagy Művészeti Egyetem), колишній Угорський університет мистецтв і дизайну, знаходиться в Будапешті, Угорщина. Університет навчаннє традиційних художників-майстрів, а також архітекторів, проектувальників і дизайнерів візуальних комунікацій.

Університет мистецтва та дизайну Мохой-Надя

MOME
47°31′01″ пн. ш. 18°59′23″ сх. д.
Міжнародна назва Moholy-Nagy University of Art and Design
Країна  Угорщина[1]
Розташування Будапешт, УгорщинаБудапешт
Назва на честь Ласло Мохой-Надь
Засновано 1870
Ректор József Fülöpd[2]
Кампус Інформація про університетський кампус.
Сайт mome.hu
 Університет мистецтва та дизайну Мохой-Надя у Вікісховищі

Заклад названо на честь Ласло Мохой-Надя, угорського художника, теоретика фото- і кіномистецтва, журналіста, фігури світового авангарду першої половини XX століття.

Історія

Ласло Мохой-Надь

Попередник університету мистецтв і дизайну, Угорська Королівська Національна школа мистецтв і ремесел, була заснована в 1880 році і працювала під цією назвою до 1944. Її засновник і перший директор, Густав Келеті оголосив «освітню підтримку художньої деревообробної та меблевої промисловості» метою нового закладу. Школа знаходилася під впливом Руху мистецтв і ремесел Великої Британії, а також угорського фольклору. Спочатку існувало лише одне відділення, в якому викладали архітектурний малюнок і дизайн. Ювелірні класи і класи ксилографії стартували у 1883 році, в той час як заняття з декоративного живопису і гравюри на міді почалися в 1884. Клас скульптури засновано у 1885. В 1896 році школа існувала одночасно у декількох районах Будапешту, отримала власну будівлю. В той час кількість студентів сягала 120.

Перетворення

Ідея перетворення школи в коледж виникла на початку 1940-х років, але цьому завадила війна. Після ремонту навчання відновлено в березні 1945 року. У 1946 році міністерство вирішило змінити акредитацію школи; таким чином, було створено коледж мистецтв і ремесел.

Число студентів в 1952 році зросло до 280. У 1955 році відбулася ще одна реорганізація: припиненно курс дизайну сцени, тож залишилися залишилися класи внутрішнього оздоблення, декоративного розпису, скульптури і текстильного дизайну. Курс помислового дизайну було розпочато у 1959 році.

У 1971 році коледж отримав найвищий рівень акредитації, але залишив стару назву. У 1982 році відділи перетворилися в інститути, що дозволяло студентам отримати додаткові ступені. У середині 1980-х років створено курси фотографії, відео та арт-менеджменту. Офіційна галерея коледжу, Tölgyfa Galéra, відкрила свої двері для публіки на вулиці Henger 1987-го. У 1997 році через економічні обмеження, структура інституту була змінена знову.

У березні 2006 року Угорський університет дизайну і мистецтв оголосила свою нову назву, «Університет мистецтва та дизайну Мохой-Надя».

Відділи

Студенти мистецтва та дизайну
Бібліотека Університету

інші:

  • Підготовки вчителів
  • Менеджер з навчання
  • Докторантура

Відомі професори і студенти

Література

  • Ipari művészet, 60.1603 - Kossuth nyomda, Budapest, Kiadó: iparművészeti Tanács. Felelős: Juhász László.
  • Forma Hungarica, Mai magyar iparművészet, Hungarian applied art today, Magyar Helikon / 1974. A kötet anyagát összeállította és a bevezetőt írta Domanovszky György, a Kossuth Nyomda, ISBN 963 207 224 3
  • A design helyzete és fejlesztésének lehetőségei Magyarországon, szerkesztette: Kapitány Ágnes és Pohárnok Mihály, Magyar Iparművészeti Egyetem, Budapest, 2001, Készült a Magyar Szabadalmi Hivatal nyomdájában Budapesten, felelős vezető: Orlai Ernő.
  • Design felső fokon, Top class design, Ipari formatervező- képzés a Magyar Iparművészeti Egyetemen 1950-2005 / Industrial Design at the University of Arts and Design, Budapest. Folprint nyomda, ISBN 963 7164 80 4
  • Magyar Iparművészeti Főiskola, Budapest, 1971, Kossuth Nyomda, Felelős kiadó: dr. Pogány Frigyes
  • Hegedűs József: A hazai Design szervezésének 25 éves története (1975 - 2000), Budapest, 2002, Kiadásért felelős: Hegedűs Józsefné dr.
  • A Magyar Iparművészet az ezredfordulón / Hungarian Applied Arts at turn of the millenium, Magyar Művészeti Akadémia Alapítvány, Stádium Nyomda, Budapest, 2003, ISBN 963212754 4

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.