Управлінський поєдинок

Управлінський поєдинок — навчальна технологія, розроблена в Талліннській школі менеджерів Владіміром Тарасовим. Публічне змагання двох (або чотирьох в парних поєдинках) учасників з метою показати перевагу один над одним у майстерності вести переговори.

Навчальна технологія управлінських поєдинків була розроблена у 1985 році, удосконалена у 1998 році, остаточно оформилася у сучасному вигляді у 1999 році. В Україні, Росії, Білорусі та Казахстані використовується для навчання керівників навичкам ведення переговорів та управлінському мистецтву, а також для цілей відбору кадрів.

Короткий опис технології

У грі беруть участь максимально 14 осіб. Вони виконують такі ролі:

  • Гравці — 2 особи.
  • Секунданти — 2 особи.
  • Суддівська колегія — максимально 9 осіб.
  • Ведучий-арбітр — 1 особа.

Учасники розігрують певну управлінську ситуацію конфліктного характеру, в якій задіяно щонайменше 3 особи. Гравці мають можливість призначати собі і партнеру ролі в ігровій ситуації по ходу поєдинку, причому роблять це по черзі. Поєдинок триває 10 хвилин чистого часу. Кожен гравець має в своєму розпорядженні по 5 хвилин.

Номери розподіляються за жеребом. Поєдинок починає гравець номер 1, призначаючи ролі собі та своєму опоненту. Кожен із гравців, отримавши право ходу, може витрачати свої 5 хвилин не обов'язково підряд, а вибирати окремими порціями. Коли йде його час, він призначає ролі собі і своєму партнерові, обираючи будь-яку пару ролей з даної ігрової ситуації. Секунданти мають право взяти один 1-хвилинний тайм-аут за всю гру. Таким чином, час поєдинку може бути збільшений до 12 хвилин.

Суддівська колегія складається з 9 суддів, розділених на 3 групи: «робота», «переговори» та «власність». Судді групи «робота» вибирають переможця за критерієм, до кого з двох гравців вони би пішли на роботу як наймані працівники. Судді групи «переговори» вибирають переможця за критерієм, кого з гравців вони би відправили замість себе на переговори з досвідченим опонентом. Судді групи «власність» вибирають переможця за критерієм, кому з гравців вони би довірили керувати своїм бізнесом або іншою власністю. Всі судді роблять вибір на власний розсуд, керуючись особистими враженнями. Переможець визначається більшістю голосів суддів.

Ведучий-арбітр стежить за дотриманням правил гравцями, суддями та секундантами, розглядає скарги на неправомірні дії гравців, які можуть подавати секунданти, та оголошує переможця. В навчальних цілях арбітр дає зворотний зв'язок гравцям, секундантам і суддям, розбирає вдалі ходи та помилки, допущені під час поєдинку.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.