Уренгойське газове родовище

Уренгойське газове родовище — найбільше в Росії, входить у Західно-Сибірську нафтогазоносну провінцію.

Уренгойське газове родовище
66°06′ пн. ш. 76°54′ сх. д.
Країна  Росія
Регіон Ямало-Ненецький автономний округ

Уренгойське газове родовище (Росія)
Мапа-схема Уренгойського газового родовища

Історія

Відкрите 1961 року.

Уренгойське родовище, яке розташоване в Пуровському районі Ямало-Ненецького автономного округу, було введене в експлуатацію в 1978 році. Тоді ж була розпочата розробка унікального сеноманського газового покладу, який складається з трьох геологічних структур — Уренгойського валу, Ен-Яхинського і Песцового підняття.

Характеристика

Глибина залягання покладів 2185 м. Запаси 16 трлн м3.

Розробка родовища

Видобуток газу Уренгойгазпромом здійснюється на ділянках перших двох структур, причому основні відбори здійснюються з покладу Уренгойської площі, де за станом на початок 1998 року було відібрано вже близько 60 % від первинних запасів газу. Тому пріоритетним є освоєння і облаштування нових перспективних площ, газ яких дозволить Уренгойгазпрому компенсувати падіння видобутку на основних об'єктах, що розробляються.

Див. також

Газопровід Уренгой — Помари — Ужгород

Джерела

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.