Учень

У́чень, учени́ця — поняття вживане зазвичай до вихованця у віці від 6-7 років до 17-18 років який відвідує школу чи позашкільні навчальні заклади. У другому випадку, при відвідуванні гуртків (організованих у позашкільних навчальних закладах) може застосовуватись поняття гуртківець. У законодавстві України, замість терміну учень закріплено термін «Діти шкільного віку», для зручності означення такої категорії осіб.[1] Окрім загальноосвітнього середовища, у більш широкому та загальному розумнні поняття може застосовуватись до будь-якої особи, яка користується інформацією, знаннями, уроками і настановами, які їй надає соціум або наставник, з метою покращення власного рівня знань у будь-якій галузі. Поняття учень у США ототожнюється поняттю студент.

Учитель і учні.

Абстраговане поняття «учень» може застосовуватись безтерміново для послідовників філософського вчення (наприклад, Елейська школа) чи наукових течій (наприклад, наукова школа Стражеска[2]), яке вони отримали від наставника або будучи послідовниками школи.


Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.