Фамільярність

Фамільярність стиль спілкування, негативно оцінюваний носіями мови як прояв безцеремонності, розбещеності, панібратства.

Цей стиль вважається допустимим між близькими родичами, хорошими друзями або після досягнення домовленості про перехід до фамільярного спілкування; у всіх інших випадках стиль вважається неприпустимим і неефективним.

Фамільярний стиль спілкування імітує неформальний стиль комунікації, прийнятий між близькими людьми, для якого характерно рівноправність співрозмовників і свобода вибору змісту і засобів мовної комунікації.

У малознайомих людей фамільярність може породити конфлікт через те, що ситуація асиметрична: користувач неформального стилю вважає себе близьким по статусу до слухача, а слухач може бути впевнений у протилежному. Мовний етикет для уникнення цього конфлікту передбачає ритуали досягнення домовленості про перехід до неформального стилю спілкування, наприклад, брудершафт і пропозиція «давайте перейдемо на „ти“».

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.