Фарватер

Фарва́тер (нід. vaarwater — «водні шляхи») — 1) штучний або природний прохід для суден серед навігаційних небезпек, огороджений знаками навігаційного обладнання морських шляхів: буями, віхами, створами тощо; 2) безперервна смуга води певної глибини, не менше наперед заданої величини, що сполучає які-небудь водні простори, або взагалі найглибша смуга даного водного простору, все одно де — в річці, в затоці, протоці або на відкритому плесі. Очевидно, поняття про фарватер може відноситися тільки до прибережних вод, тобто до тих, де глибини можуть бути такі малі, що становлять небезпеку для мореплавання.

Фарватери завжди яким-небудь чином обставляються і позначаються знаками навігаційного обладнання морських шляхів: створами на березі, віхами і бакенами на воді. Глибина фарватеру на картах дається і на малу воду або там, де є припливи, з позначкою, на який рівень.

Див. також

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.