Фейнманові лекції з фізики

«Фейнма́нові ле́кції з фі́зики» (англ. The Feynman Lectures on Physics) — підручник фізики написаний на основі лекцій Річарда Фейнмана, лауреата Нобелівської премії, якого іноді називають «Великий пояснювач». Лекції були прочитані студентам Каліфорнійського технологічного інституту (Калтех), протягом 1961—1963 рр. Авторами книги є Фейнман, Роберт Б. Лейтон і Метью Сендс.

«Фейнманові лекції з фізики»
Фейнманові лекції
Автор Річард Філіпс Фейнман, Robert B. Leightond і Matthew Sandsd
Мова англійська
Тема фізика
Жанр есей
Видавництво Addison–Wesley
Видано 1964

Книга складається з трьох томів. Перший том присвячений механіці, радіації і теплоті, в тому числі релятивістським ефектам. Другий том присвячений електромагнетизму і матерії. Третій том квантовій механіці. У ній Фейнман показує, наприклад, як в інтереференційному експерименті можна спостерігати риси квантової механіки. Книга також містить у собі розділи з математики та зв'язок між фізикою та іншими науками.

«Фейнманівські лекції з фізики» перекладені десятьма мовами. Понад 1,5 мільйона примірників було продано англійською мовою, і, можливо, навіть більше копій в іншомовних виданнях. Огляд 2013-го року в Nature описує книгу так: «простота, краса, єдність… подані з ентузіазмом і розумінням.»

У 2013 році Каліфорнійський технологічний інститут у співпраці з сайтом фейнманівських лекцій надав книгу у вільному доступі, на feynmanlectures.caltech.edu.

Передумови написання книги

До 1960 року Фейнманові відкриття розв'язали цілий ряд невідповідностей у деяких фундаментальних теоріях. Зокрема, це була його робота з квантової електродинаміки, за яку він був удостоєний в 1965 році Нобелівської премії з фізики. У той же час, коли Фейнман опинився на вершині своєї слави, факультет Каліфорнійського технологічного інституту почав турбуватися якістю вступних курсів для студентів. Вважалося, що курси були обтяжені старим та недієвим навчальним планом і деякі відкриття останніх років, які було зроблено в Каліфорнійському технологічному інституті, ніяк не допомагали студентам навчатися.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.