Феодосій VI

'Його Божественне Блаженство Блаженніший Патріарх Великого Божого града Антіохії, Сирії, Аравії, Кілікії, Іверії, Месопотамії і всія Сходу Феодосій VI'(араб. ثاودوسيوس السادس; 1889, Бейрут, Ліван 1970, Дамаск, Сирія)

Феодосій IV
Його Божественне Блаженство Блаженніший Патріарх Великого Божого града Антіохії, Сирії, Аравії, Кілікії, Іверії, Месопотамії і всія Сходу
14 листопада 1958  19 вересня 1970
Церква: Антіохійська православна церква
Попередник: Александр III
Наступник: Ілля IV
 
Альма-матер: Халкінська семінарія
Діяльність: православний священик
Ім'я при народженні: Туфик Абурджелі
Народження: 1889
Бейрут, Ліван
Смерть: 1970
Дамаск, Сирія

З'явився на світ в благочестивій православній арабській сім'ї і з ранніх літ відвідував богослужіння і брав участь в церковному житті. Ще в період навчання в університеті в Бейруті, майбутній Патріарх прислуговував в одному з храмів місцевої єпархії спочатку як вівтарник, а через деякий час він стає дияконом.

Середню освіту він здобув в училищі Трьох Святителів, вищу - в Азіатському коледжі в Дамаску. Закінчив богословську школу при Баламандському монастирі в Лівані.

З 1906 року очолював Антіохійську місію в Месопотамії.

У 1908 році патріархом Антіохійським Григорієм IV він був хіротонізований на диякона.

З 1908 по 1912 рік служив патріаршим епітропом в Діярбакирі, де на той момент існувала архієрейська кафедра Антіохійського патріархату. Вивчав там турецьку мову.

У 1912 році був направлений для вдосконалення богословської освіти в Вищу богословську школу Константинопольського патріархату на острові Халки, де разом з ним навчався майбутній патріарх Афінагор (Спіру).

У 1914 році виконував місію представника Антіохійської церкви в Афінах.

У 1915 році, успішно закінчивши богословську школу на острові Халки, повернувся в Дамаск, і в тому ж році патріарх Антіохійський Григорій IV висвятив його в сан пресвітера c возведенням у сан архімандрита і призначив своїм особистим секретарем.

У 1923 році висвячений на єпископа Тирського і Сидонською з возведенням у сан митрополита.

27-28 жовтня 1931 року брав участь в православно-Старокатолицькій конференції в Бонні, де представляв Антіохійську православну церкву.

За обрання митрополита Тріполійской Олександра (Тахана) патріархом Антіохійським й усього Сходу в 1931 році митрополит Феодосій був переведений на Тріполійской кафедру.

У 1935-1936 роках в сані митрополита за дорученням патріарха Олександра він здійснив об'їзд парафій Антіохійської православної церкви в США.

В останні роки життя патріарха Александра III митрополит Феодосій був найстарішим членом єпископату Антіохійської православної церкви і в цій іпостасі очолював в 1953 році урочистості 50-річчя архієрейства патріарха Александра.

У 1945 і 1954 роках супроводжував патріарха Олександра III в його поїздках в Радянський Союз.

14 листопада 1958 року обраний патріархом Антіохійським й усього Сходу.

Після смерті патріарха Александра, 14 листопада 1958 року народження, митрополит Феодосій як найстарший за хіротонією архієрей Антіохійської православної церкви був обраний патріархом Антіохійським й усього Сходу.

Помер 19 вересня 1970 року в Бейруті після тривалої хвороби.

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.