Флавій Орест

Флавій Орест (лат. Flavius Orestes, * ?— †28 серпня 476, П'яченца) — давньоримський воєначальник, батько останнього імператора Західної Римської імперії Ромула Августа, magister militum італійських військ.

Кар'єра

Уродженець Паннонії, син сенатора Флавія Валерія Татула також з Паннонії, і можливо мав німецьке коріння. Після того, як Паннонією став правити вождь гунів Аттіла, Орест приєднався до нього, зайнявши високу посаду секретаря (нотаря) у 449 - 452 роках. У 449 році був відправлений послом у Константинополь до імператора Валентиніана III.

У 475 році Орест був призначений magister militum і патрицієм імператором Західної Римської Імперії Юлієм Непотом, що стало помилкою володаря. До 28 серпня 475 року Орест на чолі федератів захопив владу в столиці імперії Равенні. Непоту довелося втікати у Далмацію, де він і продовжив правити аж до своєї смерті у 480. У зв'язку з цим Орест звів свого сина Ромула в ранг авґуста. Так Ромул Август став наймолодшим імператором — йому було тоді всього 12 років.

Короткий час правління

У 475 - 476 роках Орест був фактичним правителем Західної імперії. Східні Імператори Зенон і Василіск не прийняли нову владу на заході, і вважали лише Непота своїм повноправним партнером в управлінні Імперією. Але зайняті громадянською війною один з одним, жоден з них не виступив проти Ореста.

У той же час Орест був вільний карбувати нові монети, щоб розплачуватися з найманцями своєї армії. Але відмовивши герулам, скірам і туркілінгам (італ. Turcilingi) у вирішенні питання про поселення на італійській землі, Орест викликав їх невдоволення. Племена влаштували війну, об'єднавшись під проводом німецького вождя Одоакра, якого пізніше вони обрали своїм царем. Орест капітулював під П'яченцою і його було взято в полон, а незабаром після 28 серпня 476 року він був страчений Одоакром. Через кілька тижнів Равенна була захоплена, а Ромул Август повалений. Цю подію зазвичай називають падінням Західної Римської імперії.

Наслідки

Після цих подій склалося дві думки щодо того, хто був останнім правителем Західного Риму. Ромула Августа вважають узурпатором, а Непот формально був імператором, коли Одоакр взяв владу у Равенні. Багато хто вважає, що Непот, який правив до 480 року у Далмації, є останнім імператором. До того ж Одоакр не претендував на трон після повалення Ромула. Але багато сучасників Непота не визнавали його владу, після того, як він втік до своєї провінції.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.