Флюоресцентна кореляційна спектроскопія

Флюоресцентна кореляційна спектроскопія (англ. Fluorescence correlation spectroscopy або FCS) оптичний метод, що використовується в фізиці, хімії і біології для експеримельнальної характеризації флюоресцентних молекул (білків, інших біомолекул, ліків та інших) та їх динаміки. Метод використовує конфокальний або двофотонний мікроскоп, за допомогою якого світло фокусується у невеличкій (дифракційно обмеженій) ділянці зразку, у якій вимірюється функція автокореляції у часі інтенсивності флюоресценції. Інтенсивність флюоресценції змінюється внаслідок дифузії, хімічних реакцій, агрегації тощо. Таким чином метод дозволяє досліджувати вказані процеси. FCS є флюоресцентним аналогом динамічного розсіювання світла, що використовує когерентне розсіювання світла замість флюоресценції.

FCS дозволяє отримувати кількісну інформацію про:

  • коефіцієнт діфузії
  • гідродинамічний радіус
  • середню концентрацію
  • кінетику хімічної реакції

За допомогою використання флюоресцентних маркерів з різними спектрами, специфічних до певних молекул в розчині, багато різних типів молекул в розчині можуть досліджуватися практично одночасно. Застосовання рекомбінантних методів, що використовують флюоресцентні білки, дозволяє також проводити за допомогою FCS дослідження живих клітин.


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.