Формуляр

Формуля́р (нім. Formular, фр. formulaire — бланк, від лат. formularius — знавець судових формул (процедур), лат. formula — правило, норма, судова справа) 

У документознавстві:

У промисловості:

  • Формуляр (техніка) експлуатаційний документ, який засвідчує ґарантовані підприємством-виробником основні параметри і технічні характеристики виробу і містить відомості з його експлуатації[1]
  • Патентний формуляр — офіційний інформаційний документ, який засвідчує стан об'єкта господарської діяльності (як товару) щодо порушення прав власників чинних охоронних документів та заявників на об'єкти промислової власності і правової охорони об'єкта господарської діяльності[2].

У бібліотечній справі[3]:

  • Формуляр читача — картка, що заповнюється на кожного читача бібліотеки, куди записуються відомості про видані йому книжки.
  • Книжковий формуляр — бібліотечна облікова картка, що вкладається в книжку, з відомостями про цю книжку і відмітками про користування нею читачами.

У юриспруденції:

  • Формуляр (юридичний) — бланк документа, договору, текст якого здебільшого складається заздалегідь і потребує заповнення тільки окремих рядків щодо найсуттєвіших умов та підписання, після чого набуває юридичної сили.

У військовій справі:

  • Формуляр (військова справа) — послужний список військовослужбовця, що містить відомості про його службову діяльність (переміщення по службі, присвоєння звань чи рангів, нагородження тощо).

Див. також

Примітки

  1. ДСТУ 3321-96 Система конструкторської документації. Терміни та визначення основних понять.
  2. ДСТУ 3574-97 Патентний формуляр. Основні положення. Порядок складання та оформлення.
  3. «Формуляр» у Академічному тлумачному словнику української мови в 11 томах. Том 10, стор. 626.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.