Френсіс Коллінз

Френсіс Коллінз (англ. Francis Collins; нар. 14 квітня 1950 року) — американський генетик, який став відомий як керівник проекту «Геном людини». Нині очолює Національні інститути здоров'я США у Бетесда, Меріленд.

Френсіс Коллінз
Ім'я при народженні англ. Francis Collins
Народився 14 квітня 1950(1950-04-14)[1] (71 рік)
Вірджинія, США
Країна  США
Діяльність генетик, лікар, автор, фізик, хімік
Alma mater Університет Вірджинії, Єльський університет, Університет Північної Кароліни в Чапел-Гілл і Staunton High Schoold
Галузь генетика і Державне управління
Заклад Університет Мічигану і Національний інститут охорони здоров'я США
Ступінь доктор філософії
Членство Папська академія наук, Національна академія наук США, Американська академія мистецтв і наук, Національна медична академія СШАd, AAAS[2], International Society for Science and Religiond[3], Лондонське королівське товариство і Робоча група Білого дому з питань коронавірусуd[4]
Нагороди

Премія принцеси Астурійської за технічні та наукові дослідження (2001)

Arthur S. Flemming Awardd

Міжнародна премія Фонду Гайрднера (2002)

AMA Scientific Achievement Awardd (2001)

Albany Medical Center Prized (2010)

Dickson Prize in Medicined (1992)

медаль Вілбура Кроссаd (1999)

премія Вільяма Алланаd (2005)

Biotechnology Heritage Awardd (2001)

AAAS Philip Hauge Abelson Prized (2009)

Mendel Medald (1998)

Stanley J. Korsmeyer Awardd (2005)

премія імені Едварда Міда Джонсонаd (1992)

Темплтонівська премія (2020)

North Carolina Awardd (2020)

honorary doctor of the University of Miamid (12 травня 2007)

Особ. сторінка nih.gov/about/director/index.htm

 Френсіс Коллінз у Вікісховищі

Біографія

Коллінз виріс на невеличкій фермі у долині Шенандоа і до шостого класу навчався вдома. У свої шкільні та студентські роки його метою було стати хіміком, тож він не проявляв цікавості до біології. На початку він навчався у Віргінському університеті, де йому присуджено ступінь B.S. з хімії 1970 року. 1974 року він поступив до Єльського університету, щоб отримати ступінь доктора філософії Ph.D у царині Фізичної хімії. Одначе під час навчання у нього виникла зацікавленість до біохімії і він змінив галузь та перейшов до медичної школи при Університеті Північної Кароліни у Чапел-Гілл, де 1977 року йому присуджено науковий ступінь доктора філософії.

1993 року він прийняв пропозицію заступити Джеймса Вотсона на посаді керівника проекту «Геном людини». У червні 2000 року був отриманий попередній результат розшифровки геному, разом з Коллінзом цю подію анонсували президент США Білл Клінтон і біолог Крейг Вентер.

8 червня 2009 року Барак Обама запропонував кандидатуру Коллінза на посаду керівника Національного інституту охорони здоров'я США. 7 серпня того ж року Сенат затвердив Коллінза на цю посаду.

Релігійні погляди

На час вступу до університету Коллінз вважав себе атеїстом. Однак смерть батьків змусила его поставити під сумнів свої погляди. Він ознайомився з космологічними свідченнями на користь і проти існування Бога, а також використав книгу К. С. Льюїса «Просто християнство» як основу для перегляду своїх релігійних поглядів. У висліді, він прийшов до Євангельського християнства і тепер визначає свою позицію як «серйозного християнина».

Бібліографія

  • The Language of God: A Scientist Presents Evidence for Belief (2006)
  • The Language of Life: DNA and the Revolution in Personalized Medicine (2010)
  • The Language of Science and Faith: Straight Answers to Genuine Questions (2011)

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.