Фрідріх Штромеєр

Фрідріх Штромеєр (нім. Friedrich Stromeyer, також Strohmeyer; 2 серпня 1776, Ґетінґен — 18 серпня 1835) — німецький хімік і фармацевт.

Фрідріх Штромеєр
нім. Friedrich Stromeyer, також Strohmeyer
Народився 2 серпня 1776(1776-08-02)
Ґетінґен
Помер 18 серпня 1835(1835-08-18) (59 років)
Геттінген, Королівство Ганновер, Німецький союз
Місце проживання Німеччина
Країна  Німеччина
Діяльність хімік, викладач університету, фармацевт
Alma mater Геттінгенський університет
Галузь хімік
Заклад Геттінгенський університет
Науковий керівник Йоганн Фрідріх Ґмелін
Луї Ніколя Воклен
Відомі учні Роберт Вільгельм Бунзен
Членство Лондонське королівське товариство, Баварська академія наук, Геттінгенська академія наук, Прусська академія наук і Паризька медична академія
Відомий завдяки: Відкриття хімічного елементу кадмію
Нагороди

іноземний член Лондонського королівського товариства


 Фрідріх Штромеєр у Вікісховищі

Біографія

Фрідріх Штромейер здобув вищу освіту в Геттінгенському університеті, де в 1800 році йому було присуджено звання доктора медицини.

Після закінчення університету провів два роки в Парижі, де навчався у Вищій політехнічній школі.

Починаючи з 1802 року Штромеєр починає сам викладати в Геттінгенському університеті, а у 1805 році стає професором і очолює кафедру хімії та фармації.

Педагогічну діяльність він успішно поєднував з виконанням обов'язків генерального інспектора міських аптек міста.

Основні наукові дослідження вченого пов'язані з фізико-хімічним аналізом мінералів та іншими роботами в області неорганічної хімії.

У 1817 році Фрідріх Штромеєр зробив головне відкриття в своєму житті, яким назавжди вписав себе в історію хімії. Провізори міста Магдебург, при вивченні оксиду цинку (ZnO) запідозрили наявність у ньому домішки миш'яку. Ф. Штромеєр виділив з ZnO коричнево-бурий оксид, потім відновив його Воднем і отримав сріблясто-білий метал. Відкритий хімічний елемент отримав назву Кадмій (Cd).

У його честь названий мінерал штромеєрит (складу AgCuS). Товариство німецьких хіміків (GDCh) щорічно виділяє премію ім. Фрідріха Штромеєра.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.