Функціональна проба
Функціональна проба — це точно дозований вплив на організм різних факторів, який дозволяє вивчити реакцію фізіологічних систем на той чи інший вплив і дає змогу отримати уявлення про функціональний стан організму в умовах активної життєдіяльності.
Застосування функціональних проб
Функціональні проби застосовуються як в спортивній медицині так і деяких методах діагностики конкретних захворювань. Проводять функціональні проби з метою оцінки стану якоїсь конкретної системи організму чи органу.
Проби для оцінки центральної нервової системи
Проби для оцінки вегетативної нервової системи
- вимірювання шкірно-судинної реакції.
- Ортостатична проба
- Кліностатична проба
- Проба Ашнера
Проби для оцінки нервово-м'язової системи
- Кистьова динамометрія
- Станова динамометрія
- Статична витривалість м'язів, що згинають кисть
- Статична витривалість м'язів черевного пресу.
Проби для оцінки системи дихання
- Проба Розенталя
- Проба Шафрановского
- Проба Штанге
- Проба Генчі
- Комбінована проба Серкіна
- Проба із затримкою дихання при гіпервентиляції
Проби для оцінки серцево-судинної системи
Дуже часто для оцінки функціонального стану і функціональних здібностей серцево-судинної системи використовують проби з навантаженням:
Див. також
Література
- Методи об'єктивної оцінки ефективності реабілітаційних заходів при проведенні ЛФК: Методичні рекомендації. — Ужгород, 2013. — 55 с. Ел.джерело (С.6-9)
Посилання
- Маліков М.В., Сватьєв А.В., Богдановська Н.В.: Функціональна діагностика у фізичному вихованні і спорті: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів – Запоріжжя: 2006 р – 227 с. Аріхв:Ел.джерело
- (рос.)Лешко В.Н., Карпеева Н.В.: Методы контроля за функциональным состоянием организма студента Доступ[недоступне посилання з травня 2019]
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.