Філіп Фішер

Філіп Артур Фішер (англ. Philip Arthur Fisher; 8 вересня 1907 — 11 березня 2004) — відомий американський економіст і професійний інвестор.

Філіп Фішер
Народився 8 вересня 1907(1907-09-08)[1]
Сан-Франциско, Каліфорнія, США
Помер 11 березня 2004(2004-03-11) (96 років) або 11 квітня 2004(2004-04-11)[1] (96 років)
Країна  США
Діяльність фінансист, письменник, економіст
Alma mater Стенфордський університет
Діти Ken Fisherd

Біографія

У 1928 році, закінчивши Вищу школу ділового адміністрування при Стенфордському університеті, Фішер вступив на посаду аналітика в банк Anglo London & Paris National Bank в Сан-Франциско.

У 1930 році перейшов на роботу в брокерську фірму, де займався пошуком підходящих для придбання акцій. 1 березня 1931 року Фішер заснував компанію «Fisher & Company». У 1932 році чистий місячний прибуток становила $ 2,99, в 1933 році — $ 29 в місяць. Однак Фішер вважав ці роки найприбутковішими — він відточив концепцію інвестування і зміг залучити клієнтів, які довгі роки залишалися вірними його методам і компанії.

Під час Другої світової війни Фішер був покликаний в ВПС США, займався штабною роботою.

У 1955 році Фішер купив акції Motorola і зберіг їх до самої смерті.

Філіп Фішер займався інвестиціями 74 роки, завершивши кар'єру інвестора в 91-річному віці.

Цікаві факти

Баффетт сказав про Філіпа

«Від нього, я дізнався цінність „слухового“ підходу: „йти і розмовляти з конкурентами, постачальниками, клієнтами, щоб з'ясувати, як дійсно працює та чи інша галузь або компанія“. Замість аналізу балансових звітів проживаючий в Сан-Франциско Фішер вважає за краще вивчати людей та організації — в цьому його інноваційний внесок в аналіз цінних паперів.»

Бібліографія

  • Звичайні акції і незвичайні доходи — Common Stocks and Uncommon Profits (1958 р.).

Теорія

Оцінка підприємства за Фішером

  1. Чи має компанія продуктами або послугами, що володіють ринковим потенціалом, достатнім для того, щоб підтримати істотне зростання обсягу продажів хоча б протягом декількох років?
  2. Чи має керівництво компанії намір продовжувати розробляти продукти і розвивати процеси, які забезпечать збільшення потенціалу ринку збуту після того, як буде в значній мірі вичерпаний потенціал зростання асортименту продукції, привабливою сьогодні?
  3. Наскільки результативна компанія в сфері досліджень?
  4. Чи має компанія збутову організацію вище середнього рівня?
  5. Чи має компанія достатню норму прибутку?
  6. Вживає компанія зусилля для збереження і збільшення норми прибутку?
  7. Чи створена в компанії найкраща модель взаємовідносин з персоналом?
  8. Чи створені в компанії найкращі відносини з керівними працівниками?
  9. Чи є в компанії резерв керівників?
  10. Наскільки ефективно в компанії здійснюється бухгалтерський контроль?
  11. Чи є інші сторони бізнесу або галузеві особливості, які можуть дати інвестору ключ до розуміння, наскільки ефективною може виявитися компанія в порівнянні з конкурентами?
  12. Націлена стратегія компанії на отримання довгострокового прибутку?
  13. Зажадає зростання компанії в доступному для огляду майбутньому істотного фінансування через випуск цінних паперів, так, що збільшилася кількість акцій в обігу з'їсть значну частину доходів, які нинішні акціонери могли б отримати від цього зростання?
  14. Чи не відбувається так, що команда керуючих охоче веде діалог з інвесторами про стан справ в компанії, коли вони йдуть добре, але набирають в рот води, як тільки виникають проблеми?
  15. Очолює чи компанію команда керуючих, чия чесність не викликає сумнівів?

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.