Хатаке Какаші
Хатаке Какаші (яп. はたけ カカシ Хатаке Какаші) — один із головних персонажів манги і аніме серіалу «Naruto», створеного і намальованого мангакою Масаші Кішімото. Він є сенсеєм (наставником) команди № 7, яка складається з нього, Наруто Удзумакі, Саске Учіха та Сакури Харуно.
Хатаке Какаші | |
---|---|
яп. はたけ カカシ | |
Перша поява |
манґа: 3 глава аніме: I частина 3 серія |
Сейю | Іноуе Кадзухіко |
Інформація про персонажа | |
Прізвисько | Копіюючий ніндзя |
Вік |
I частина: 26-27 років II частина:29-30 |
Стать | чоловіча |
Дата народження | 15 вересня |
Група крові | I |
Зріст | 181 см |
Вага | 67.5 кг |
Рід занять | ніндзя |
Звання | джоунін, хокаге |
Родичі | Сакумо Хатаке (батько); |
Дослівний переклад «Хатаке» — «орна земля» або «поле на суші». Слово «Какаші» означає «опудало». Ієрогліф 畑 («хатаке») — один із небагатьох символів кокуджі — ієрогліфів, що з'явилися безпосередньо в Японії, а не прийшли до японської мови. Хоча Масаші Кішімото стверджує, що мав задум назвати Какаші Енокі, що означає «Кам'яне дерево».[1]
В Японії Какаші надзвичайно популярний. Він ніколи не займає сходинки, нижче 6, переважно завжди входить у п'ятірку найпопулярніших персонажів. Какаші двічі займав перші місця в опитуваннях журналу Shonen Jump.[коли?]
Один з наймогутніших шинобі Селища Листа, відомий як Копіюючий ніндзя через здатність копіювати техніки супротивника. Спокійний, стриманий, Какаші Хатаке став сенсеєм команди № 7, навчивши членів цієї команди найкращих технік, які знав сам. Його особистість привертає увагу загадковістю, а також неймовірною відданістю друзям, які давно загинули. Цю рису Какаші передає своїм учням, створивши не тільки сильну команду, а й вірний один одному колектив.
Характер
Спокійний, іронічний, дещо флегматичний, в той же час, Какаші є турботливим і надзвичайно піклується про дорогих йому людей. Какаші, за власними словами, має безліч хобі, однак точно можна сказати тільки про його захоплення книжками порнографічного змісту, написаних легендарним ніндзею Джирайєю (який захоплюється написанням різних творів для дорослих, які є бестселерами у світі «Naruto»). Какаші прочитав 3 книги Джірайї — «Прийди, прийди, раю!» (яп. イチャイチャパラダイス), а в наступних серіях — її продовження: «Насильство обіймів» і «Тактика обіймів». Він читає книги увесь вільний від місій час, навіть коли тренує своїх учнів. Однак він ніколи не дозволяє учням хоча би краєм ока підглянути всередину книги; Наруто ще жодного разу не вдалося прочитати цю книгу, не зважаючи на його намагання.[джерело?]
Хронічна звичка Какаші — постійні запізнення на декілька годин. На місії він може прийти аж у полудень, сказавши учням прийти на п'яту годину ранку. Запізнившись, Какаші постійно вигадує безглузді виправдання, найпоширеніше з яких: «Вибачте! Я загубився на стежині життя!»
Какаші — найврівноваженіший член своєї команди. Під час поєдинку він демонструє свої гідність і благородність ніндзя. Какаші навчає своїх студентів найголовнішого — завжди підтримувати друзів, ніколи їх не зраджувати. Це Какаші сам засвоїв зі свого життя, в минулому зрадивши друзів, але потім зрозумівши власну помилку і прийшовши їм на допомогу. Тому Какаші надзвичайно цінує відданість, зрада для нього — найбільша ганьба.
Відносини між персонажами
Какаші дуже сильно піклується про власних студентів, переживає і любить їх. До Наруто Какаші відноситься з деяким гумором; так само, як Саске і Сакура, не сприймає більшість його слів серйозно. Однак Какаші одразу побачив потенціал Наруто, він вважає, що той стане прекрасним ніндзя і своїм тренуванням допомагає хлопцю в цьому.
До Саске Какаші ставиться з повагою, він бачить рівень хлопця і його силу. Какаші був одним з перших, хто зрозумів, як може скластися доля Саске після появи на його тілі Проклятої мітки, даної Орочімару. Тому він частково запечатує її. Після поєдинку Саске з Наруто, Какаші просить Саске забути про помсту старшому брату, вказуючи йому на всі щасливі моменти, проведені з командою № 7. Цим Какаші хоче показати хлопцю, яким важливим він є для нього, Наруто і Сакури.
Какаші вірить у можливості Сакури, найслабшого члена команди. Він посилає її на екзамен для підвищення у званні до рівня чунін, де Сакура значно дорослішає. Через пройдений період Какаші ще більше зблизився зі своїми тепер вже колишніми студентами, з якими він тепер діє на рівні у одній команді.
Найкращим другом Какаші був його колишній товариш по команді — Обіто Учіха, член легендарного клану Учіха. Спочатку хлопці ненавиділи одне одного, однак під час місії Обіто гине, рятуючи друзів. Перед смертю хлопці показують, наскільки дорогими вони є один одному, з того часу Какаші постійно відвідує пам'ятник загиблого ніндзя, звинувачуючи себе у смерті друга. Так само з величезною повагою Какаші відноситься і до решти загиблих членів команди- сенсея Четвертого Хокаґе (що загинув як герой, рятуючи селище); та Рін — єдиної дівчини команди, що, ймовірно, також загинула.
Майто Ґай вважає себе суперником Какасі, його зовнішність, характер та техніки є повною протилежністю Какаші. Тому Ґай постійно змагається з Какаші, хоча його безглузді витівки мало цікавлять флегматичного Хатаке. Ґай постійно хоче дізнатися, хто є найсильнішим ніндзя Конохи, тому проводить різні турніри. На даний момент Какаші має 49 перемог і 50 поразок, однак це його зовсім не хвилює, адже ті змагання, що були проведені з Ґаєм, аж ніяк не характеризують рівень ніндзя (як-от: хто з'їсть більше рамену; сумо; китайська гра «Камінь, ножиці, папір»; біг на 100м). Попри те, що всі суперечки є цілком безглуздими, Ґай надзвичайно пишається своєю перевагою. Однак під час місій він завжди приходить на допомогу Какасі, хоча й постійно намагається почати з ним суперечку.
Перша частина
Дитинство
Батьком Какаші Хатаке є Сакумо Хатаке, відомий як «Біле Ікло Схованого листя», один з наймогутніших сінобі Конохи, який за силою прирівнювався до Трьох легендарних ніндзя. Схожість батька і сина помічали всі, Какаші, як і Сакумо, носить пов'язку на обличчі, що закриває нижню частину його лиця. Наслідуючи батька, Какаші дуже швидко прогресував, всі помічали великий потенціал хлопця; він був найкращим в Академії.
Через деякий час Сакумо вчиняє самогубство — він вирішує врятувати друзів, однак через це не виконує пряме завдання місії. Це вбиває сінобі. Схожість батька і сина завдає Какаші величезного болю — дивлячись у дзеркало, він постійно бачив свого батька Після цього трагічного випадку Какаші почав вважати, що головне у місії — виконати завдання, не переймаючись за життя друзів.
Какаші закінчив Академію ніндзя у віці п'яти років, став чуніном у 6 років. Найвищого рівня — джонін — Какаші досягнув у 13 років. Це відбулося через світову війну у світі ніндзя, де була потрібна велика кількість сінобі.
Життя в команді Четвертого Хокаґе
Бувши направленим у команду Четвертого хокаґе, у якій були Обіто Учіха та куноїчі Рін, Какаші згодом стає її лідером. Спочатку відносини у команді були негативними, Обіто і Какаші відверто ненавиділи одне одного, Обіто навіть не привітав Какаші з підвищенням у званні. Однак під час однієї з місій у Селище Скель команда втрачає Рін; закоханий у неї Обіто вирішує її повернути, однак Какаші з цим не погоджується — вони виконали основне завдання місії, а втрати його не цікавлять. Тоді Обіто називає Какаші жалюгідним боягузом, кажучи, що його батько був героєм. Після цього Какаші приходить на допомогу друзям.
Однак під час цієї місії Обіто гине, його придавлює валуном. Перед смертю хлопці стають найкращими друзями, Обіто віддає своє ліве око у подарунок Какаші, який втратив його під час битви. Завдяки медичним умінням Рін, їй вдається перемістити на обличчя Какаші око Обіто з Шарінганом.
Після загибелі друга Какаші зовсім змінився. Він став надзвичайно цінувати командний дух і дружбу, відданість товаришам. Також Какаші перейняв звичку Обіто постійно запізнюватися, оскільки завжди відвідує меморіальний знак загиблим ніндзя, на якому висічено ім'я Обіто. Згодом Какаші стає членом анбу, де працює багато років і стає відомим ніндзя, вивчаючи техніки переслідування і розвиваючи свій Шарінган.
Команда № 7. Саске покидає Коноху
До команди № 7 у Какаші не було жодних учнів, оскільки кандидатам бракувало командного духу. Саске, Наруто і Сакура були першими, хто зумів пройти відбірковий тест Какаші. Після цього Хатаке стає сенсеєм команди, учні проходять місії, під час яких ризикують життям заради один одного, зміцнюючи дружбу. Також Какаші бачить зв'язок, що формується між Саске і Наруто — їхню найміцнішу дружбу. Какаші розвиває здібності кожного члена команди, однак найбільше уваги концентрує на Саске, найталановитішого молодого ніндзя. Він рятує його від Орочімару, навчає його техніки «Тисяча яструбів» і каже Наруто і Сакурі прийти на допомогу товаришу.
Коли Саске вирішує покинути Коноху, Какаші намагається переконати його не робити цього. Однак Саске вирішує піти, щоби помститися ненависному брату. Дізнавшись, що Саске пішов, Какаші кидається на його пошуки, намагаючись його повернути. Однак він не встигає прийти вчасно, на місці бою застає тільки непритомного Наруто, якого Саске не зумів убити, пожалівши найкращого друга.
Друга частина
Через 3 роки Какаші знову формує команду з Наруто і Сакурою, однак тепер всі члени команди на одному рівні. Перед цим Какаші проводить тест для своїх колишніх учнів- відібрати у нього дзвіночки (той самий тест, що він давав команді № 7 перед початком їхніх тренувань). Однак завдяки командній роботі і покращеним навичкам Наруто і Сакурі вдається заволодіти дзвіночками
Першою місією Какаші є порятунок Казекаґе Ґаара, де він демонструє свій особливий новий вид Шарінґану — Манґекьо Шарінґан. Завдяки йому він перемагає Дейдару, хоча залишається без сил.
Згодом Какаші разом з Ямато навчає Наруто техніки Вищого Расенґану. Згодом він стає лідером команди № 10, яка складається з нього, Іно Яманака, Шикамару Нара та Чоджі Акімічі, щоби допомогти їм помститися за смерть загиблого сенсея на ім'я Асума Сарутобі. Команда стикається із Хіданом та Какузу, членами Акацукі, і Какаші вдається знищити одне із сердець Какузу. Згодом на допомогу приходить команда Ямато, їм вдається перемогти супротивників. Потім Какаші бере участь у місії повернення Саске. У манзі Какаші з'являється під час нападу Пейна на Коноху. Він рятує Чоджі Акімічі від смерті, та сам гине від джицу Пейна. Але потім Пейн відроджує всіх загиблих.
Какаші бере участь у Четвертій світовій війні. Під час битви з Тобі він знімає печать Мадари з серця Тобі, і звільняє його з-під керівництва Мадари.
Перед смертю Тобі віддає Какаші і свій правий Шарінган, після цього Какаші б'ється з Кагуєю Ооцуцукі. Відкриває Мангек'ю Шарінган і опановує Сусано.
Здібності та техніки
Какаші — найсильніший джонін Конохи. Завдяки Шарінґану, має вміння копіювати техніки противника, контролювати його думки, гіпнозувати. Згодом розвиває особливий вид Шарінгану — Манґекьо Шарінґан. Однак, не бувши членом клану Учіха, Какаші не може довго використовувати свій Шарінґан, тому він прикриває ліве око пов'язкою, адже Шарінґан у нього завжди активований. Сильний у ілюзорних техніках. Також володіє Технікою Виклику — він здатен прикликати 8 особливих собак, надзвичайно відданих, кожен з яких має окрему силу й уміння.
Найсильнішою технікою Какаші є Тисяча Яструбів — надсилання величезної кількості чакри на долоні, і миттєва атака противника цим згустком енергії. Цю техніку можна використовувати лише із Шарінґаном, тому що вона потребує прекрасного зору. Згодом Какаші навчає цієї техніки Саске — свого улюбленого учня.
Посилання
- Anime and Manga Recognized Articles (англ.). PediaPress.