Хлєбзавод

Хлєбзавод (рос. Хлебзавод; англ. Hlebzawod) галерея сучасного мистецтва в Києві. Заснована в червні 2016 Євгеном Валюком разом із Анастасією Діденко та Євгеном Штейном.

Хлєбзавод
50°28′00″ пн. ш. 30°30′35″ сх. д.
Тип пам'ятка
Розташування Київ, Вулиця Кирилівська, 65
Засновано 2016 рік
Сайт hlebzawod.com

Історія заводу

Булочний цех, 2016 рік.

Цех в якому до 2020 працювала галерея, було побудовано невідомим архітектором у 1868 році на гроші Йогана Менцера, який відкрив там гуральню.

Хлібозавд №7 став до ладу в 1926 році. За часів Другої Світової Війни обладнання було вивезено за межі України. Після звільнення міста завод почали відбудовувати, протягом 1955—56 років на ньому першим у СРСР почали випускати подовий хліб, у майбутньому — «Український». У 1948 підприємство увійшло до хлібокомбінату №2 під назвою цех №2. У 60-ті тривала активна переоснащення підприємства, було створено кондитерський цех та побудувано піч ФТЛ2.

Стратегічною продукцією підприємства було виробництво хліба: українського, подового. Що доби хлібокомбінат виробляв 70 тон хліба українського, 12 тон хліба пшеничного подового, 25 тон булочних та здобних виробів та 1,5 тон кондитерських виробів.

На початку 2000-х підприємство збанкрутувало, цехи колишнього хлібокомбіната №2 на довгий час були покинуті.

Передісторія створення галереї

Основною темою, що проблематизує «Хлєбзавод», є радянська спадщина у повному спектрі її проявів — від історії, культури, архітектури до політики, пам’яті та менталітету співгромадян. Іншими характерними рисами діяльності самоорганізації є самоіронія та критика, як інституційна, так і усталених художніх процесів, а також дослідження та співраця з ініціативами та інституціями, що формально не належать до території мистецтва.

Посилання

Вся правда про самоорганізовані простори та мистецьке ком‘юніті


      This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.