Хлібна база № 78

Хлібна база № 78 — підприємство харчової промисловості у селі Злинка Маловисківського району Кіровоградської області. Дочірнє підприємство ДАК «Хліб України».

Хлібна база № 78
Тип державне підприємство
Галузь харчова промисловість
Засновано 1925
Штаб-квартира  СРСР Україна
с. Злинка
Загальний вигляд елеватора

З історії

Видатний ґрунтознавець зі світовим ім'ям В. В. Докучаєв наприкінці XIX століття у своїх роботах (актуальних і зараз) зазначав, що такий природний ресурс, як чорнозем — дорожчий за золото, дорожчий за вугілля.

Наразі у Парижі, в Міжнародній палаті мір і вагів, сьогодні поруч з платиновим еталоном метра зберігається унікальний експонат, привезений з України кубічний метр високогумусного чорнозему, найродючішого з усіх відомих видів ґрунтів. І потрапив цей зразок до Парижу з Кіровоградщини, саме з регіону, де нині функціонує велике хлібоприймальне підприємство «Хлібна база № 78».

«Не той хліб, що у полі, а той, що в коморі», — казали споконвіку українські хлібороби. І сучасне життя підтверджує цю мудрість: щоб отримати буханець хліба до столу — мало виростити пшеницю, треба вміти її зберегти, щоб було з чим дожити до нового врожаю.

Саме такі завдання стоять перед ДП ДАК «Хліб України» «Хлібна база № 78», яка гідно розвиває традиції елеваторного виробництва на Кіровоградщині, де у 1925 році на залізничній станції Капустине (с. Злинка Маловисківського району) було збудовано перший в регіоні елеватор, який упродовж десятиліть безперебійно служив рукам, «…що пахнуть хлібом».

Зі слів ветерана Капустинського пункту «Заготзерно» Андрія Петровича Харченка — від початку це був елеватор з дерева (який у роки німецько-фашистської окупації спалили загарбники).

У 1956 році став до ладу новий елеватор потужністю 11 тис. тонн.

У 1960 році було здано в експлуатацію кукурудзокалібрувальний завод потужністю 1 500 тонн обробки насіння за сезон. 1978 рік позначений видатною датою — пуском елеватора № 2 місткістю 172, 3 тис. тонн.

ДП ДАК «Хліб України» «Хлібна база № 78» — одне з найпотужніших хлібоприймальних підприємств місткістю 220, 5 тисячі тонн.

Хлібна база № 78 на сучасному етапі

База спеціалізується на зберіганні збіжжя, допомагаючи селянам Кіровоградської та сусідський областей зберігати у відповідних умовах зібране зерно впродовж всього року. В числі основних сервісних послуг — приймання, доведення до певної кондиції, сушка, зберігання та відвантаження зерна, адже зернові сховища підприємства забезпечені необхідним технологічним, транспортним та аспіраційним обладнанням (згідно з проектами будівництва).

Однією з головних переваг (водночас і проблемою) цього підприємства є його чи не найбільша місткість у країні. Тому, завдяки такій великій потужності тут дуже швидко отоварюються машини та залізничні вагони (стандартний вагон зважується тут за лічені хвилини). Головна проблема даного підприємства полягає у тому, що спробуй-но забезпечити такому велетню вчасне і повноцінне завантаження (особливо — це стосується сучасних ринкових умов), коли поруч працює ще чотири хлібоприймальні підприємства. Але управлінська команда ДП ДАК «Хліб України» «Хлібна база № 78» якраз і вирізняється з числа своїх конкурентів своїм умінням вести чесний діалог з клієнтом, класично нівелюючи всі зазіхання конкурентів, а тому і виграє за рахунок розумної цінової політики і високого рівня послуг.

Завдяки виваженій стратегії і тактиці елеватор виживає у жорстких умовах капіталізації ринку та українських економічних реалій, хоча в його історії були й чорні сторінки. Саме у період найбільшого занепаду керівником на дане підприємство прийшов О. М. Полінський — нині заступник голови правління ДАК «Хліб України», який, почавши з реконструкції споруди елеватора, за два роки своєї діяльності дав Хлібній базі № 78 фактично друге життя. У короткі терміни були відремонтовані чотири зерносушарки, замінені транспортерні стрічки, полагоджені під'їзні колії, відремонтовано покрівлю виробничих споруд, здійснено газифікацію елеватора. До того ж на підприємстві було запроваджено систему термометрії і комп'ютерний контроль режиму зберігання зерна.

Завдячуючи проведеній санації підприємства та управлінським здібностям нового керівника, дуже швидко Хлібна база № 78 досягла найкращих за роки свого існування показників, а прозора господарська діяльність та привабливі умови співпраці з зерновиробниками не менш швидко повернули її добре ім'я та відродили імідж.

Сучасні високі технології, які діють швидко і надійно та добросовісне ставлення працівників елеватора до партнерів є запорукою привабливості якісних послуг. Цьому сприяє й висока ступінь достовірності аналізів, що виконуються у тамтешній лабораторії. На службу фахівцям-лаборантам прийшла новітня лабораторна техніка, яка контролює зерновий конвеєр відповідно до державних стандартів від моменту приймання збіжжя до його відвантаження. З придбанням сучасної шведської системи «Інфратек»-1241, здійснення експрес-аналізу зерна (клас, білок, вологість тощо) відбувається не за шість годин, як це було за старої технології, а за — хвилину, до того ж у присутності клієнта. Приміром, аналіз на вміст білка в ячменю тут займає лише від 5 до 10 хвилин, пшениці до 50 хвилин. Показником того, наскільки ретельно на підприємстві ставляться до виконання аналізів є те, що воду для цього підвозять з джерел (за 30 км від підприємства), аби тільки та відповідала ГОСТу.

ДП ДАК «Хліб України» Хлібна база № 78 не має заборгованості з заробітної плати, своєчасно сплачує платежі до державної скарбниці та пенсійного фонду, дотримується положень колективного договору у частині забезпечення соціальних гарантій та підтримки працівників підприємства. Все це сприяє не лише їх заохоченню до повнішої віддачі у роботі, а й — піднесенню іміджу підприємства в цілому, персонал якого особливо у період заготівлі збіжжя докладає всіх зусиль для максимального завантаження місткостей зерном, якісного його зберігання та відвантаження, задовольняючи всі вимоги доволі вибагливих споживачів.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.