Хліборобська Україна
«Хліборобська Україна» — ідеологічний орган Укр. Союзу Хліборобів Державників, неперіодичний збібрка. Всього вийшло 8 чисел у 5 книгах у Відні у 1920-1925 роках. Редактор В'ячеслав Липинський.
У «ХУ» друкувався основний політ. трактат В.Липинського «Листи до братів хліборобів» та його полемічні статті «Покликання варягів», «Організація Хліборобів» та ін.
Спробу аналізу подій 1918 в Україні, зокрема закордонної політики Укр. Держави, опублікував Дмитро Дорошенко, теоретичні ст. («Історія і політика», «Влада і культура») містив Степан Томашівський; про економічні перспективи України і ролю євреїв у її госп. писав М.Тимофіїв. Питанням історії присвячені ст. І.Борщака («Орликіяна»), Д.Олянчина, О.Скорописа-Йолтуховського; історії Укр. Дем.-Хліб. Партії та діяльності гетьманської організації на еміграції — ст. Сергія Шемета.
У 1922-25 роках у часописі друкувалися україномовні переклади уривків споминів Павла Скоропадського.
Після самоліквідації Укр. Союзу Хліборобів поява «ХУ» припинилася. Її поновлено вже як збірник Братства Укр. Класократів-Монархістів Гетьманців у Празі (вийшли два зб. 1931 і 1933).
Див. також
- «Хліборобська Україна» — популярний наук.-виробничий місячник, орган Міністерства сіль. господарства УРСР, виходив з 1963 у Києві; був присвячений питанням, що стосуються культури хліборобства, містить практичні поради і консультації на виробничі теми.
Література
- Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж—Нью-Йорк : Молоде життя, 1955—1995.
Посилання
- Хліборобська Україна (pdf/djvu архів часопису) архів на сайті diaspporiana.org.ua
- Хліборобська Україна (pdf/djvu архів часопису) архів на сайті dlib.ukma.edu.ua
- Хліборобська Україна (html/djvu архів збірника) архів на сайті Українських Вікіджерел