Шемет Сергій Михайлович

Сергій Михайлович Шемет (6 червня 1875, хутір Олександрівка, Лубенський повіт, Полтавська губернія 5 травня 1957, Мельбурн, Австралія) — український громадський та політичний діяч, журналіст та діяч монархічного руху. Один із засновників Української Партії Хліборобів — Демократів.

Сергій Михайлович Шемет
Народився 6 червня 1875(1875-06-06)
х. Олександрівка, Лубенський повіт, Полтавська губернія,
Російська імперія
Помер 5 травня 1957(1957-05-05) (81 рік)
Мельбурн,  Австралія
Діяльність Політик, публіцист
Alma mater Технологічний Інститут Імператора Миколи I
Партія УДХП
Конфесія православний
Рід Шемети-Кежгайли
Родичі брати Володимир, Микола
Герб

Герб Лебідь

Біографія

Походить зі старовинного шляхетського роду Шеметів-Кежгайлів. Землевласник із Полтавщини. Закінчив Технологічний інститут у Петербурзі, де очолював Українську студентську громаду.

У 1900 році заснував культурне товариство «Родина».

З 1902 року — провідний діяч Української Народної Партії.

З 1905 року видавець у Лубнах газети «Хлібороб».

У 1917 році у Лубнах був співзасновником Української Партії Хліборобів — Демократів.

У квітні 1918-го належав до ініціаторів скликання Хліборобського конгресу, на якому було проголошено Гетьманом України Павла Скоропадського. У період Гетьманату виступав за українізацію гетьманського уряду, не підтримував ідеї збройного повстання проти Павла Скоропадського.

На еміграції з 1919 року разом з В. Липинським активний у монархістському Українському Союзі Хліборобів-Державників (1920). У 1920—1925 рр. працює співредактором журналу «Хліборобська Україна» та інших гетьманських видань. Під час перебування в еміграції був особистим секретарем Гетьмана Павла Скоропадського та членом Ради Присяжних. На еміграції мешкав у Тарнові, Відні, Берліні, Парижі. Згодом жив у Австралії. Був одним із засновників Союзу українських організацій Австралії.

Вшанування пам'яті

В Полтаві існує провулок Братів Шеметів[1].

В Лубнах існує вулиця Братів Шеметів.

Праці

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.