Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія — вищий гуманітарно-педагогічний навчальний заклад ІІІ рівня акредитації в Хмельницькому, один із найдавніших педагогічних закладів Поділля.

Історія вишу

Заснований в Проскурові у 1921 році. З 12 жовтня 1921 року заклад функціонував як вищі педагогічні курси, згодом — педагогічний технікум, педагогічне училище, а з 11 липня 2000 року рішенням Державної акредитаційної комісії України (протокол № 28) статус навчального закладу змінено, йому присвоєно назву «Хмельницький гуманітарно-педагогічний інститут» (Постанова Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2000 року № 1759). 1 лютого 2006 року заклад реорганізовано в Хмельницьку гуманітарно-педагогічну академію.

Напрями підготовки

Підготовка спеціалістів ведеться за такими освітніми ступенями :

  1. «молодший спеціаліст»,
  2. «бакалавр»,
  3. «магістр».
  4. «доктор філософії»

У 2019—2020 н. році студенти мають змогу отримати такі спеціальності:

  1. Вихователь дітей дошкільного віку,
  2. Вчитель початкових класів,
  3. Вчитель музики, музичний керівник,
  4. Артист-вокаліст, викладач вокалу, викладач гри на музичному інструменті;
  5. Вчитель англійської (німецької) мови та зарубіжної літератури,
  6. Вчитель української мови та літератури;
  7. Вчитель інформатики та англійської мови;
  8. Вчитель історії,
  9. Вчитель образотворчого мистецтва,
  10. Хореограф.
  11. Практичний психолог;
  12. Соціальний педагог, педагог-організатор;
  13. Культуролог;
  14. Туризмознавець;
  15. Менеджер;
  16. Викладач вищого навчального закладу.

Структура академії

В академії навчається близько 2,5 тис. студентів. Науково-педагогічний колектив академії — це 284 науковці, з них — 20 докторів наук,19-професорів, 88 докторів філософії, 65 доцентів, 140 магістрів. Академія співпрацює з 53 вищими навчальними закладами та науковими установами України та світу.

У закладі обладнано всі нормативно необхідні для навчального процесу аудиторії, навчальні кабінети та лабораторії, методичні кабінети, кафедральні приміщення, в наявності спортивний та тренажерний зали, спортивні майданчики та стадіон, зали хореографії, комп'ютерні класи та клас комп'ютерного аранжування, навчальні майстерні, їдальня, актовий зал (клуб), редакційно-видавничий відділ, інформаційно-методичні центри, мікроцентр розвитку дитини, психолого-педагогічний клуб, екологічна студія «Зелена планета» та ін. Є приміщення для роботи органів студентського самоврядування, медичний пункт, стоматологічний кабінет, музей історії академії, музей народного декоративно–ужиткового мистецтва, кімнати відпочинку.

Бібліотека нараховує 120 тисяч томів навчальної, методичної та художньої літератури. Читальний зал має 150 робочих місць. Функціонує читальний зал на 40 місць в гуртожитку. До послуг працівників та студентів електронна компакт-бібліотека, локальна електронна мережа з виходом у світову інформаційну мережу Інтернет.

Студентська їдальня, буфет обслуговують студентів та викладачів гарячими сніданками та обідами. Гуртожиток на 680 місць практично задовольняє потреби в ньому всіх студентів з інших міст, сіл.

Структура академії представлена трьома факультетами, тринадцятьма кафедрами.

Структурним підрозділом академії є педагогічний коледж.

В академії активно функціонує аспірантура та докторнатура. Працюють спеціалізовані наукові ради з захисту дисертаці

Для реалізації наукових напрямів діяльності в академії створено:

  1. Регіональну лабораторію професійної ступеневої підготовки початкової ланки освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.
  2. Регіональну лабораторію соціально-педагогічних проблем адаптації студентів до навчання в умовах їх ступеневої підготовки у вищому педагогічному навчальному закладі Університету менеджменту освіти НАПН України.
  3. Регіональну лабораторію проблем філософії освіти Інституту вищої освіти НАПН України.
  4. Подільське відділення Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України.

Джерела

Офіційна веб-сторінка вишу

Студентський сайт




This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.