Хмельницька обласна організація НСАУ

Хмельницька обласна організація Національної спілки архітекторів України — культурна, наукова і мистецька організація в Хмельницькому. Основними завданнями організації є сприяння розвитку та популяризації архітектури України, об'єднання зусиль членів Спілки для вирішення творчих і соціально-економічних питань, міжнародна співпраці архітекторів, захист історичного та природного середовища регіонів, міст і поселень України.

ХМОО НСАУ
Основні дані
Приналежність Національна спілка архітекторів України, Хмельницька обласна організація
Адреса Хмельницький, вул. Європейська, 5
Вебсторінка facebook.com/nsau.km/

Історія

Національна спілка архітекторів України створена в 1937 році, одна із найстарших в Україні. В 1988 році їй надано статус Національної. Хмельницька обласна організація, як місцевий осередок Спілки, створена у 1972 році. Організація є  правонаступником Хмельницької обласної організації Спілки архітекторів Української РСР — підрозділу Спілки архітекторів СРСР. До цього на теренах області Спілку архітекторів представляли уповноважені особи.

В 2006 році ХМОО НСАУ зареєстрована як юридична особа. На даний час, в своїх рядах організація об'єднує близько 40 архітекторів Хмельницького, Кам'янця-Подільського, Деражні, Старокостянтинова, Білогір'я. Серед них заслужені архітектори України  Суслов В. М. і Копил М. Л., заслужений архітектор Молдови Загорецький І. А.

Діяльність

ХМОО НСАУ сприяє творчій діяльності архітекторів та популяризації культурного надбання Подільського краю, бере участь у проведенні архітектурних конкурсів, рекомендує кандидатів на посади головних архітекторів міст, районів області і до органів у справах містобудування та архітектури, бере участь у роботі  містобудівних рад, висвітлює проблеми архітектури через засоби масової інформації, організовує виставки робіт архітекторів та дитячої художньої творчості, бере участь в створенні законодавчої бази в галузі архітектури та будівництва, займається соціальною підтримкою ветеранів, подає пропозиції про відзначення архітекторів, членів Спілки, за видатні досягнення в розвитку архітектури.

В 2013 році за ініціативи ХМОО НСАУ та рішенням Хмельницької міської Ради встановлено на будівлі кінотеатру «Планета» (вул. Подільська, 39, м. Хмельницький) меморіальну дошку видатному архітектору Гнату Петровичу Чекірді (роки праці -1945-1981 рр.), який зробив вагомий особистий внесок у формування архітектурного середовища міста Хмельницького та області.  В 2020 році Хмельницька обласна організація Національної спілки архітекторів України спільно з Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою   провела  круглий стіл  «Гнат Чекірда: Життя в архітектурі. До 100-річчя з дня народження», який присвячений увічненню пам'яті видатного Хмельницького архітектора — архітектора за покликанням і фахом, творчої особистості, чиє ім'я вписане в історію зодчества Подільського краю.

У 2018 році Національний історико-архітектурний заповідник «Кам'янець» та ХМОО НСАУ, як ініціатори заходу, встановили пам'ятну дошку видатному архітектору, фортифікатору і багаторічному коменданту міста-фортеці Яну де Вітте на будівлі ратуші в Кам'янці-Подільському.  

В вересні 2020 року за ініціативи Хмельницької обласної організаціі НСАУ за особистий внесок у розбудову міста Хмельницького, розвиток архітектури та містобудування та з нагоди вшанування 100-річчя від дня його народження архітектору Гнату Чекірді Хмельницькою міською радою було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».

В квітні 2021року за клопотанням Хмельницької обласної організації Національної спілки архітекторів України рішенням п'ятої сесії Хмельницької міської ради №114 від 21.04.2021 року відбулося перейменування вул. Герцена у м. Хмельницькому на вул. Гната Чекірди. На якій розміщенні дві знакові будівлі м. Хмельницького збудовані за його проектами.  

Голови правління

Головами правління обласної організації в різний час були: Володимир Романько — 1974—1978 роки;

Володимир Суслов – 1978—1988 роки;

Віктор Кривов – 1988—1992 роки;

Микола Копил – 1992—1998 роки;

Олег Грабовський – 1998—2005 роки;

Василь Пекло - 2005 - 2006 роки;

Сергій Козак – 2006—2014 роки;

Тарас Козюк – 2014-2020 роки;

Ірина Дунаєвська - 2020 і донині.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.