Хортиця (телекомпанія)

Телевізійна компанія «Хортиця» — перша недержавна телевізійна станція в Запорізькій області. Працювала в ефірі з листопада 1991 року, канал мав інформаційно-розважальний напрям.

Хортиця
Країна  Україна
Місто реєстрації Запоріжжя, Україна
Початок мовлення 4 листопада 1991 року
Припинив мовлення 8 березня 2002 року
Замінений ТВ-5 Спорт
Зона мовлення ефірне
Формат зображення 4:3
Інтернет

http://www.xtv.zp.ua/rus.html (не працює)

http://web.archive.org/web/*/http://www.xtv.zp.ua/rus.html (архів)

У сітці мовлення телекомпанії понад 40 різноманітних програм — від лялькових вистав для маленьких дітей до щотижневого інформаційно-аналітичного огляду.

Телекомпанія «Хортиця» виробляла понад п'ятнадцять авторських програм.

Бувши учасником телемережі «СТБ», телекомпанія «Хортиця» також транслювала найрейтинговіші програми, створені міжнародним Медіа Центром — «Імпреза», «КІН», «Персона», і щоденні випуски новин «Вікна». Анонси найцікавіших передач регулярно публікуються в газетах м. Запоріжжя.

Потенційна аудиторія — 1,2 млн глядачів (Запоріжжя та окремі райони Запорізької та Дніпропетровської областей).[1]

Програми

Будні

Інформаційно-публістична програма, яка освітлює події й тенденції в політичному, економічному та культурному житті міста. Хронометраж — 40 хвилин. Формат — S-VHS. Мова — російська. Періодичність — щотижня.

Щотижневе ток-шоу «Візаві»

Розмови з незвичайними людьми, які живуть у Запоріжжі, на теми, які хвилюють суспільство. Хронометраж — 30 хвилин. Формат — S-VHS. Мова — російська. Ведучий — Євген Сокульський.

Події дня

Інформаційна програма, яка розповідає про найбільш важливі події дня, що минув у Запоріжжі. Хронометраж — 5 хвилин. Формат — S-VHS. Мова — російська. Періодичність — 4 рази на тиждень.

Інформаційно-музична програма «Джаз-біржа»

Концерти джазової музики, інтерв'ю з провідними українськими та закордонними музикантами, репортажі з джазових фесталів. Хронометраж — 30 хвилин. Формат — S-VHS. Мова — російська. Періодичність — раз на 2 тижні.

«Сторінки»

«Запоріжжя, яке ми не знаємо» — такий основний лейтмотив циклу, присвяченого маловідомим сторінкам історії Запоріжжя. Хронометраж — 15 хвилин. Формат — S-VHS. Мова — російська. Періодичність — раз на місяць.

Звичайна жінка

Телевізійний журнал для жінок та про жінок. Різноманітна інформація, інтерв'ю, репортажі та замальовки. Хронометраж — 30 хвилин. Формат — S-VHS. Мова — російська. Періодичність — двічі на місяць.

Дитяча програма «Теремок»

Програма розрахована на молодших та середніх школярів, поєднує репортажні та постановні сюжети із життя дітвори. Хронометраж — 30 хвилин. Формат — S-VHS. Мова — російська. Періодичність — двічі на місяць.

Дитяча програма «1000 і одна казка»

Програма для дошкільнят та молодших школярів. Постановні, ігрові сюжети й мультфільм. Ведучі — лялька та школярка. Хронометраж — 90 хвилин. Формат — S-VHS. Мова — російська. Періодичність — щотижня.

«Хіт-пілот»

Інформаційно-музична програма розрахована на молодіжну аудиторію, яка цікавиться популярною музикою. Хронометраж — 30 хвилин. Формат — S-VHS. Мова — російська. Періодичність — щотижня.

«Візитна картка»

Комерційна інформаційна програма, яка розповідає про підприємства та послуги, які ними надаються. Хронометраж — 15 хвилин. Формат — S-VHS. Мова — російська. Періодичність — двічі на місяць.

Закриття каналу

Взимку 2001 року почалась історія закриття каналу Хортиця. 7 лютого не вийшли в ефір всі заплановані передачі запорізької телекомпанії «Хортиця». Їхнє місце на екрані зайняла траурна заставка — «Влада дала команду мовчати». Час від часу цей напис змінювали спецвипуски новин з повідомленнями про те, що Національна рада з питань телебачення та радіомовлення нібито прийняла рішення про тимчасове зупинення мовлення «Хортиці» до оголошення результатів конкурсу на 28 канал. В самій компанії казали, що ефіру їх позбавили за розпорядженням міської влади, в опозиції до якої була «Хортиця». В Національній раді з питань телебачення та радіомовлення повідомили, що такого рішення не було.[2]

Більшість керівників каналу пішло на ЗНДТРК.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.