Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК

Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК (англ. Who We Are and How We Got Here. Ancient DNA and the New Science of the Human Past)  – книга Девіда Райха, одного з найвидатніших вчених сьогодення, знаного професора генетики Гарвардської медичної школи та провідного світового фахівця, який займається аналізом ДНК стародавніх людей.

«Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК»
Обкладинка видання українського мовою видавництва "Наш Формат"
Автор Девід Райх
Назва мовою оригіналу Who We Are and How We Got Here. Ancient DNA and the New Science of the Human Past by David Reich
Країна  США
Мова англійська
Тема генетика популяцій
Жанр популяризація науки
Укр. видавництво Наш Формат
Видавництво Pantheon Books
Видано 27 березня 2018
Видано українською 2019
Перекладач(і) Анна Марховська
ISBN 978-110-1870-32-7
978-617-768-274-4

Вперше книга опублікована 27 березня 2018 року видавництвом «Pantheon Books»[1]. Українською мовою книгу перекладено та опубліковано в 2019 році видавництвом «Наш формат» (перекладач - Анна Марховська).

Огляд книги

Девід Райх - генетик, який вивчає стародавні людські ДНК, порівнюючи їх структуру та мутації із сучасними генами, щоб виявляти, які популяції мігрували і змішувалися протягом всієї людської передісторії. Наставником Райха був популяційний генетик Лука Каваллі-Сфорца, який в 1960 році вперше склав передісторію людини, взявши за основу археологію та лінгвістику, а також використавши генетичні дані, що вже були в розпорядженні науки на той час.

Вчені та критики високо оцінили книгу за новаторство. Однак Райх все ж піддався критиці за свій стиль написання й відчутні расистські погляди. Тим не менш, книга змінила розуміння людської історії та відкрила очі на багато спірних запитань. Дала поштовх до нових відкриттів у галузі генетики.

«Генетика людства є складною галуззю досліджень, основи якої кожним вченим трактуються по-різному (з власними дефініціями та інтерпретаціями). Розповісти суть науки широкому загалу, а не лише науковому колу читачів, є великою складністю. В принципі, Райх пояснює поняття генетики так само, як це міг би зробити будь-який генетик. Але інші навіть не намагаються. Тому Райху за це честь і хвала», - Джаред Даймонд, «Нью-Йорк Таймс»

Основний зміст

Численні інноваційні технології дають можливість вченим «витягувати» та аналізувати давню ДНК. Книга Девіда Райха є доказом того, що генетика є не менш важливим засобом розуміння людського минулого, як і археологія, мовознавство чи письмо.

У книзі автор описує відкриття, які були виявлені його групою дослідників та іншими вченими, на основі аналізу й порівняння ДНК стародавніх та сучасних людей з усього світу. Райх дійшов висновку, що майже всі людські популяції є певною сумішшю, що стихійно виникала в результаті безперервних міграцій.[2]

Переклад українською

  • Девід Райх. Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК / пер. Анна Марховська. - К.: Наш Формат, 2019.  ISBN 978-617-768-274-4.

Примітки

  1. Pantheon Books. pantheonbooks.tumblr.com. Процитовано 14 квітня 2019.
  2. Who We Are and How We Got Here. www.goodreads.com. Процитовано 14 квітня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.