ЦАС

Центрально-Азійська співпраця (ЦАС) (рос. Центрально-Азиатское сотрудничество, англ. The Organization of Central Asian Cooperation (OCAC)) — міжнародна організація ряду колишніх республік СРСР, що існувала в 2002-2005. Ліквідовано в зв'язку з об'єднанням з Євразійським економічним співтовариством.

Країни ЦАС.
   Країни-учасники
   Країни-спостерігачі

Історія

Договір про заснування підписаний 28 лютого 2002 в Алмати, Казахстан. Учасниками договору стали 4 з 5 центрально-азійських держав - колишніх союзних республік (крім Туркменістану): Казахстан, Киргизстан, Таджикистан і Узбекистан.

ЦАС утворено шляхом перетворення зі створеного в 1994 у Центрально-Азійського Економічного Співтовариства (ЦАЕС).

Заявлені цілі — взаємодія у політичній, економічній, науково-технічній, природоохоронній, культурно-гуманітарній сферах, надання взаємної підтримки в питаннях запобігання загрози незалежності та суверенітету, територіальної цілісності держав-членів ЦАС, проведення узгодженої політики в галузі прикордонного та митного контролю, здійснення узгоджених зусиль у поетапному формуванні єдиного економічного простору.

18 жовтня 2004 в Душанбе на саміті ЦАС Володимир Путін підписав протокол про приєднання РФ до цієї організації. На саміті підтверджена безумовно чільна роль, яка буде належати РФ як інвестиційному донору та посереднику у вирішенні конфліктних ситуацій. РФ запросили в ЦАС з ініціативи президента Узбекистану Іслама Карімова.

6 жовтня 2005 в Санкт-Петербурзі на саміті ЦАС прийнято рішення об'єднати ЦАС з ЄврАзЕС.

Джерела

Шаблон:Країни після розпаду СРСР

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.