Церезин

Церезин або кристалічний віск — суміш твердих високомолекулярних насичених вуглеводнів, з числом атомів вуглецю в молекулі від 36 до 55, переважно ізобудови.

Церезин одержують з нафтової сировини, а також синтезують.

Загальний опис

Має молекулярну масу близько 700. Складається в основному з слабкорозгалужених ізоалканів, невеликої кількості алканів нормальної будови, нафтенів з довгим бічним ланцюгом.

Воскоподібна речовина від білого до коричневого кольору, у воді та етанолі не розчинюється, розчинюється в бензолі. Температура плавлення: 65—88 °C.

Церезин застосовується як компонент пластичних мастил, термостата автомобіля, ізоляційний матеріал в радіо- та електротехніці тощо. Спеціально очищені сорти застосовують у косметичній та харчовій промисловості.

Церезин — очищений озокерит; схожий на віск, розтоплюється в інтервалі температур 68-72оС, використовується як електроізоляційний матеріал, для захисту апаратури від корозії, для просочування паперу й тканин, у медицині й т.ін.

В художній літературі

Франко І.:Борислав сміється.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.