Церква Пантелеймона Цілителя (Глибокий)

Церква Пантелеймона Цілителя (рос. Церковь Пантелеимона Целителя) — православний храм Шахтинської і Миллеровской єпархії, Кам'янське благочиння, у селищі Глибока Ростовської області[1].

Церква Пантелеймона Цілителя

48°31′41″ пн. ш. 40°18′57″ сх. д.
Країна  Росія
Розташування Глибокий,
Ростовська область
Єпископство Шахтинської і Миллеровской єпархії
Тип храм
Будівництво 1888 1988 роки

Церква Пантелеймона Цілителя
Церква Пантелеймона Цілителя (Росія)

Історія

До революції в селищі існував інший храм, який перебував у хуторі Іванкові (згодом хутір був поглинений селищем Глибоким). В 1888 році в Іванкові була побудована і освячена Пантелеимоновская церква; площа біля церкви називалася Церковної, на ній знаходився ринок. Храм був дерев'яний, з такою ж дзвіницею, вкриті листовим залізом. У ньому було три престоли: головний (середній) — в ім'я Святого великомученика Пантелеймона, південний — на честь Архангела Михаїла і північний — на честь Святого Миколая[2].

Церква в Іванкові була зруйнована після Жовтневої революції. Спочатку на її місці був споруджений кінотеатр, який пізніше був переобладнаний в спортивний комплекс «Олімп». У радянський час прихід неодноразово переселявся в різні місця селища, поки не знайшли для нього приватний будинок, де було створено молитовні приміщення. 1 вересня 1985 року Указом митрополита Ростовського і Новочеркасскаго Володимира настоятелем приходу був призначений ієрей (нині протоієрей) Анатотолий Сахно. C розпадом СРСР парафіянам дозволили перебудувати молитовний будинок під церкву, і в ньому почалися роботи, які тривали протягом десяти років. Храм був обкладений цеглою і надбудовано; на ньому був встановлений купол. Він має невелике подвір'я з трапезною і підсобними приміщеннями. В церкві є Афонські ікони.

Адреса храму: Ростовська область, Кам'янський район, робочий селище Глибокий, вулиця Щаденко, 81.

Настоятель — протоієрей Анатолій Сахно

Посилання

Примітки

  1. Глубокий. Церковь Пантелеимона Целителя.
  2. Историческая справка. Архів оригіналу за 22 лютого 2017. Процитовано 10 листопада 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.